Vec Zoti m'ka ndal mos me kap Vjehrren per floke se i bleva xhakete, kur i'a tregova n'shpi e grisi para meje! | Histori Të Jetës
mos me kap Vjehrren

Vec Zoti m’ka ndal mos me kap Vjehrren per floke se i bleva xhakete, kur i’a tregova n’shpi e grisi para meje!

Vec Zoti m’ka ndal mos me kap Vjehrren per floke se i bleva xhakete, kur i’a tregova n’shpi e grisi para meje! – Pershndetje jeta dita dites behet ma e veshtire dhe me e padurueshme ne ate shptepi qe po jetoj vjerra dhe kunata nuk jane njerez jane poshtersira dhe te dyja turp ti vije per shpifjet e ndersilliqet qe bejne po na e shkaterrojne jeten per dite cdo moment nuk ka paqe ne ate shpi dhe sipas tyre fajtore jam une pasi nuk me duan nuk me pranojne sic jam. Njeri per hater njeriu duhet te ndryshoje e te mendoje por jo pislliqet e saj hala nuk kan fund shkova sot me motren time tek tregu ku shiten rroba te perdorura dhe bleva disa gjera qe me pelqyen dhe ishin te lira dhe te mira disa bleva per vete dhe me pelqeu nje xhakete e holle qe ishte per moshe te vjeter e mendova tja bleja asaj vjerres qe ta beja qefin pasi ashtu me duk e pershtatshme dhe per moshen e saj me kete mendje u nisa qe ne fillim pa asnje te keqe duke menduar se do e pelqente sepse ishte per moshe te vjeter nejse pasi piva kafe motren e cila me percolli ika me shpi e lodhur disi dhe pushova pak kur isha shpi me pa kunata e me tha he mi i mbushe cantat une nuk ja vara shume dhe shkova te guzhina te pija uje ku ajo qelpsina i kishte kontrolluar qeset ca kisha blere pa pike turpi u nxheha dhe i thashe a don me ta fal ndonje gje ty se po i shikon si shume ajo i vari turinjt e tha nuk po ti hajme ndersa une i thashe qe po i ben inventar nejse e pashe qe ajo u acaru tej mase u cmend nga pergjigjet e mia qe thashe nejse ika ne dhome time pas nje 1 ore vjen vjerra ku ajo qelpsina i kishte thene para meje dhe e kishte mbushur me mllef kundrejt meje si monster qe eshte nje zot e di si kam duruar dhe nuk e kapa per flokesh aq keq u bera shkova ke vjerra dhe i tregova xhaketen qe i thashe e kam ble per ty pasi eshte e holle dhe per kete kohe eshte ajo filloi me qesh e pa gjithe inat e ma grisi xhaketen para sysh une ngela si e ngrire e me the leckat e jevjegjeve dhe rruges me bien mu si peshqesh ngriva ne ate moment me hipi gjaku ne koke vec i madh zot e dine si kam duruar i thashe pse e grise oj monster e pashpirt pse me merzit pse me urren aq shume dhe aty nderyri ajo bushtra e ndyre mos i thuj mamit ashtu me tha dhe vjerra me kercenoi duke me thane se ta rregulloj ke cuni une pa merak sa erdhi vjerri prej pune filluan debatet e shumta vjerri i bertiti vjerres dhe i tha mos moj gru mos i ndaj femijet mos u zi i tregova ca me beri ajo dhe tha vjerres oj gru mos u cmend mos e shkaterro nje jete sdinte me ca te bente une u merzita shume me vinte per te qare dhe me doli kunata para e me tha deren para e ke ik sa me pare nuk durova dot me dhe e shtyva keq ra nga shkallet zoti me falte per ate qe bera se ajo eshte shtatezane por nuk durova dot me e shtyva dhe ra nga shkallet dhe tani eshte ne spital kur erdhi i fejuari nga puna u shokua dhe u tremb prej meje prej asaj qe ndodhi nuk munda dot me ja shpjegu dot me mori nje cante aty afer me mblodhi ca rroba e me kthehu ke shpia gjithe nerva duke bertitur pse e bera ate gje pse ndryshova pse nuk e permbajta veten une nuk doja ta lendoja se ajo ishte shtatezane po nuk e mbajta veten me. Me vje shume keq per ate gjest qe bera nuk doja te dilja prej vetes zoti na falte tani ajo eshte ne spital dhe nuk e di gjendjen e saj si eshte dhe me vjen shume keq pet ate qe bera t*****i te lutem me fal o zemer nuk desha ts baj ate gje te lutem. Nuk desha ta lendoj ate njeri edhe pse nuk e meriton por eshte nje fenije i pafashem babi im ka ikur ne spital ta shikoj gjendjen si eshte dhe shyqyr zotit eshte mire po do ta mbajne 2-3 dite ne vezhgim dhe i thane babit time shiko ca goce kri*****e ke rrit si femi. O zot nuk di me ca te bej. Me fal o T te lutem me fal t******i te lutem me fal o zemer nuk doja fe lendoja njeri nuk mi kyhen mesazhet ne celuar me fal o zener nuk doja te ndodhte keshtu. Te lutem mos me ler te lutem me kthe pergjugje te dua shume me gjithe zemer vetem prej teje duroja gjithcka m3 fal qe nuk u permbajta te lutem me fal o t******i te lutem o zemer me fal. Te lutem me fal nuk e duroj dot heshtjen midis nesh te lurem me fal jsm shume e merzitur per ate qe ndodhi te lutem me kupto me ler te te shpegoj te lutem me beso me falMe vje shume keq per ate qe bera me vje keq.