Vajzen e kam lind te dobet se as buk nuk me jipnin,Mu ka rendu shpirti sa qe po mendoj te... | Histori Të Jetës

Vajzen e kam lind te dobet se as buk nuk me jipnin,Mu ka rendu shpirti sa qe po mendoj te

Vajzen e kam lind te dobet se as buk nuk me jipnin,Mu ka rendu shpirti sa qe po mendoj te…

Vajzen e kam lind te dobet se as buk nuk me jipnin,Mu ka rendu shpirti sa qe po mendoj te…-Prsh jam nje Nen : Kam nje vajz 4 mujashe historia e jetes sime esht keshtu.jam e martuar qe 2 vite e gjusme po thuajse jam jeten me shum halle e brega nje nder to esht jeta bashkshortore; Burri nuk me perkrah vuaj shumm sdi qa tbej prej se jam martuar nga vjehrri kem pas problem sme linte rehat burri nuk me doli krahesh qetme mbroj pastaj uben 1 vit dhe gjerat paksa u qetesuan dhe zbuliva qe burri im do shkoj ne burg theksjo qe edhe me heret ishte imartuar por ajo iku e la . Do shkinte ne burg pershkak qe kish vjedhur tek migja i tij ari aj me bete be ne zot qe seka ber por ja kan ber kurth qe me shkatruu un ibesova. Isha e vetmja qe e perkrah ndersa familja e tij asnje madje as prind e tij ku besa shpesh me rendoni ti ke burrin nburg jetova sikur ne therra ngase kunatat sme linin te qet umbylla per plot 5 muaj ne shtepi te burrit dhe isha shtatzen as per diq qe kisha nevoj te blija sme linin kunatat e mija me fyanin qas me thonin un vetem qaja nje dit itregova burrit po tha lej mos u mirr me ta. Un ju pergjigja spo mirrem me ta po ma kan merzit jeten vallah tu iba kejt punt ato sen edhe mem ba zullum. Kur ukthye burri nga burgu un tani me ardh qasti me lind dhe linda me ndihmen e zotit shendosh e mir edhe pse e kisha jeten ne rrezik tana vajza ka 4 muaj sme len kunatat vajzen ta zbres ne sllon me fyen me ofendun burri ishte aty as qe beri ze me mur dhe dulem bisedova edhe em tha su dasht hiq me dergu vajzen aty shko ne dhon edhe ma mes zbrit posht tasht me thot ti je fajtore zbrit posht rri ithash sit shkoj ku ska lan gje pa me then e ba saqe vajzen e linda shum te dobt ngase as me hanger buk sme linin du mu qmend si qa me bo mu ka renu sshpirti saqe po mendoj ndonjeher ti jap fun jetes theksoj se jetoj kosov spo di qa me bo knej pom dhimet qika qe hjek se ma mjaft durova mu ka merzit jeta ju lutem nje mendim nga ju prsh Amonime ju lutem ngase shkruaj fb shoqes sime.