Une veq u bera gati me u feju me nje burre te martuar,Kur fola me gruan e tij me tregoj se... | Histori Të Jetës
Une veq u bera gati me u feju me nje burre te martuar,Kur fola me gruan e tij me tregoj se

Une veq u bera gati me u feju me nje burre te martuar,Kur fola me gruan e tij me tregoj se…

Une veq u bera gati me u feju me nje burre te martuar,Kur fola me gruan e tij me tregoj se…-Pershendetje ju lutem anonim desha edhe une ta ndaj nje breng nje dhimbje nje merzitje qe po ma kaplon qe 1jav ju lutem vajzave mos bini pre e rrenava e mashttimeve,sepse une u njoftova me nje djal ne internet para 3 muajjve aj jetonte ne gjermani u njoftum folem 3dit skesh diqka dakord me ta dhe ja bana bllok 2jav nuk folem mbas dy jave me shkrujti ne whatsApp a mundemi me fol ma von te thrras ne rregull folem prap 3h pa nderpre ntelefon edhe me qdo kusht aj dojke me kon bashk se me demek une.Shum i pelqejsha ati ne rregull thash e provojm e provum folem 1muj jem kan teper mire mthojke qe mdo shum me nigojke qka i thojsha une erdh koha erdhe ne kosove me 25 dhjetor dulem u pam live vendosem me kan bashk dulem edhe 2 her tjera kurr kurgjo tkeqe skom mujt me vrejt te aj person sa qe me njoftoj edhe me familje tvet ateher isha e sigurt qe mdo edhe ka interesim per mu e lam mu feju ne fillim te marsit aj vet me tha qe ne fund te shmurtit vi e ne fillim te marsit fejohemi erdh koha shkoj.Per gjermani folem 2jav ama folke ftofshum me mu ja bajsha qka ki sje tum dasht ma thojke jo kam pak probleme se sa kjo qe po menon ti i kom besu kir nje nat thash pse si shkruj une dikuj ne fb ti e ta pus per ta qka asht puna e ti vendosa i shkrujta e pyta nje vajz qe i kish ndodh e njenta gja si mu thash qka e ki me tha kurgja thash qysh e njeh tha e njoh mire thash a po me tregon qka asht puna e ti qfar familje asht tha oj moteter aj asht i martun ka gru e 3fmi aty per aty mu ka dok qe shpija,mka ra mbi kry mthirri ntel ajo qika vet edhe me tregoj krejt tha aj asht njeri laper sje e para qe ja ka ba kshtu largohu prej ti e thirra ata i tregova qka msova per jet ti nuk e pranojke at nat me tha flasim neser nuk mu pritke deri neser me marr qdo gja prej ti te nesrit me thirri folem gjer e gjat prap se pranojke qe esht i martun deri e zbulova une vet ja qova me fakte se cila esht gruja e ti e fmija dhe ja njofta grun mire mes do ilakeve se ajo qika me tregoj edhe nga e ka grun tash sflas ma me ta edhe pse me ka than prit duro pak se gjithqka ka mu rregullu se me gru du mu nda gjithqka kom la ndor te Allahit aj dift qka baft ne ta e ne familje ti qe sem kan tregu ata qfar familje asht ajo bre qe e sheh djalin e vet ose vllaun e vet tuj ba tzeza tuj pas gru e fmi mu ka shemb bota mi kry tash smuj i besoj kerkuj veq ju kisha lut hapni syt mire pytni dikand a pe njeh se dikush del e njeh qat njeri se kosova esht e vogel se mu mu ka rrenu bota brenda pak kohesh po shyqyr prej Zotit.Qe e zbulova me koh tverteten e me largoj i lumi Allah prej ti prej njerit qellim tkeq