Une tu nga mas saj cdo dite dhe tu i ble sene, Ajo shkurt ma kthej “T’kam si shok”, i thash… – Histori Të Jetës

tu nga mas saj

Une tu nga mas saj cdo dite dhe tu i ble sene, Ajo shkurt ma kthej “T’kam si shok”, i thash…

Une tu nga mas saj cdo dite dhe tu i ble sene, Ajo shkurt ma kthej “T’kam si shok”, i thash… – Pershendetje ma postoni kete duha ta di mendimin e publikut nese Mundeni Jam nje djal 28 vjete dhe kam njoftuar nje Goce te re 21 vjeqare para 2 muaj takova kete qiken ne bus dhe ja kerkova numrin nuk ma dha por emrin ma tregoj. E kam kerku ne fb 5 dite deri sa e kam gjete, kur e gjeta ne fb filluan te bisedonim njeher permes fb tani i ndruam numrat. Per cdo dite kam fol dhe kam shkru sms, por me u taku jemi taku si rradh se shkaku i punes se saj dhe te time nuk na dilte kohe me taku. Po keto 2 jave e fundit u takohesha gati me kete qiken per cdo dite. Isha shum ngat saj mu pate be sikur person i jetes edhe fillova ta doja me shum edhe gjithqka kam bere per to edhe beje deri ne pulsin e jetes time. E kam zgju per cdo dite nga gjumi qe mos te vanohet per pune. Ka qe 3 dite nuk flasim hiq as nuk shkrujm. Se ja filloj me do sms palidhje me mu shpresh e me me ofendu. 3 here e mbylla gojen nuk fola, thas mos ja prishi qef. Fillote te me thojke ski nevoj me bo kurgjo per puna flm ta di per nder qka me ke ndihmu tkam si shok te ngusht edhe vella. Edhe i thash te lutem mos me idhno diqka kur te them keshtu. Une i shpeha dashuri i thash nuk ta kam ndihmu qe te arri nje qellim po te kam sot e neser edhe tung po te dua shum. Bota eshte e vogel une sa te dua ty. Shoki shoqes nuk i dergon lula dhe nuk i blen sene e nuk i shkrun sms, edhe nuk e thirr per cdo dite dhe interesohet per to. Kam bere shum gjera po spo ti them e din vete. Po keto ti bene aj qe te don pergjithmon. Edhe ma kthej ajo nje sms dhe tha qe jam habit per kete qe thua mua dhe kete se kam prite prej teje qe ma thua, une ty tkam si shoke dhe nuk shohe lidhje mes nesh une jam keshtu shum me e lumtur me vjen keq nese te lendoj diqka por nuk mundem. Edhe ka qe 3 dite nuk folim hiq as nuk me shkrun e as nuk thirr as une. Edhe pse kishim shum plane ne kete fundjave. Edhe i kam kerku fajle ate dite per keto fjal qe ja kam than. Po sme pegjigje hiq. Nuk di qka te beje nganjeher mendoj qe mos gabova qe i thash keshtu e tani nuk don me fol me mua hiq edhe pse me to isha gati 24 ne kontakt. Ju lutem ma thuni mendimin e juaj se qka te beje ta harroj apo qka.