"Une nuk e njof Zotin, se Zot per mu jan paret" nuk mund te mbaj familjen me ate njeri, Ai beri qe femijet... | Histori Të Jetës

paret

“Une nuk e njof Zotin, se Zot per mu jan paret” nuk mund te mbaj familjen me ate njeri, Ai beri qe femijet…

“Une nuk e njof Zotin, se Zot per mu jan paret” nuk mund te mbaj familjen me ate njeri, Ai beri qe femijet… – Pershendetje histori te jetes ju lutem anonim po mar guximin vetem shpalos sa do pak jeten time sepse jam ne hall jam duke vuajtur burri jem ka te sillet me malltreton me fjal o Zot sa keq jam nuk po di qysh me ja bo tre fmi ikemi u trenu krejt ngat fmive mthot nuk pot du spodu mepas pun me ty ni dit mir e tri dit keq shum egoist per at veq paret kan vler ka te sillet mthot kam meta bo ni smuje perinati po ta bzj qeshtu met shti mu dorzu edhe mu nda jetojm ne perendim pos mos mendoni ju qe jetoni n kosov se ns te perendimit e kemi jeten luks po ferr qka asht zi e mz zi e kam zan tum tradhtu hajt i mshela syt hatri fmije edhe pse spo muj me harru qka mka bo por aj spo ka te ndalme naper muzika shkon kur ti mteket blen kerr e shet un nuk di sen as nuk me tregon nuk bon muhabet shum bre rren o Zot sdi pse eka merak me rrejt e shof edhe kur vjen dikush krejt fjalt ika rrena habitem se qysh e ndreq rrenen aty per aty edhe buken e gojes ma permend edhe pse un punoj por aj nuk e vlerson as pas thot se baba i vet ja ka ble shpin a baba i vet as ni dit pun se ka po ky veq per inati tem mthot qashtu as me prindet e vet sun ban gjith qe takohen sdin as muhabet me bo veq perlahen,boll po duroj pe mshej dhimbjen time pi familjes pi shoqnijes po besoni se u lodha te lujt ket loj kinse jam e lumtur veq deshta me shkrujt me hek pak pi vetit ta ndzj dhimbjen me ju se spo muj mi tregu zskujt pom dhimen fmija jan bo me trauma shum pom malltreton psiqikisht po edhe ndodh mem malltretu fizikidht mjeri zj per veti thot un nuk e njof Zotin se Zot per mu jan paret.esht ni thenje qe thot ,,kujdes kur te martoheni,ne vend se ta doni burrin tuaj ju duhet te ruheni ,,edhe un jam bo kshtu me trauma hasret me qel gojen se aj meniren kallet ta prish jo diten po javen oo Zot te lutem me ndihmo. Jam shume keq dhe me dhemb shpirti per kete qe po e perjetoj em dhemb shpirti si ta mbaj kete familje si tja dal dhe gjithqka e ka rren ne kete jete edhe jeten qe e jeton e jeton tu e rrejt vetveten se veq ne fantazia eshte qysh me mujt me eduku ni fmij ne qit rreth tina kur e sheh baben ashtu qka mundet mu bo ai fmi qa ka me msu au fmij prej kujt… kah me u cky une perpara qysh me ja dal kur spo muj ndikoj kurgjo ne karakteerin e flliqt qe e ka.