Une jam 55 vjeqare por burrin e tradhetoj se me esht ber bajat,Jam me nje 37 vjeqar i cili po me ben te... | Histori Të Jetës

Une jam 55 vjeqare por burrin e tradhetoj se me esht ber bajat,Jam me nje 37 vjeqar i cili po me ben te…

Une jam 55 vjeqare por burrin e tradhetoj se me esht ber bajat,Jam me nje 37 vjeqar i cili po me ben te…- A kom mundesi me shkrujt edhe une historin teme qe me nda ju mirepo vetem anonime…. dua ta shkruj nje histori qe e di qe jom shume gabim mirepo dashuria nuk vet pamvaresisht moshes. Dashuria nuk ish vetem per nje person, eshte emocion aq e madhe mundesh me nda edhe per dy persona. Po flas per historin teme qe vazhdon edhe sot po edhe pse jom gabim, nuk kom pendim. Jom nje gru 55 vjeqare nga Prishtina. E kom nje pune te mire ne zyre po sdu me cek se ku sepse jon disa njerez qe e din kete historin teme kshtu qe ma mire kshtu totalisht anonime. Burri eshte 10 vjet me i madh se une ne mosh por ne rinij nuk e kom pas problem sepse une 25 aj 35 nuk u dallojke shume, tasht qe i ka bo 65 shume pom pengon. U plak shume edhe e di qe sduhet me pas ksi mendime per partnerin e jetes por shume edhe e ka lshu veten. Veq bregt me ja pa ti qon tuget sepse u plak edhe nevojen spo mundet me majt. Jon disa sene qe njeri qe ka pak hygjen te rregullt duhet me ju permbajt deri ne vdekje per shembull mi la dhomt mi kre flokt, ky as njanen se bon. Shkon java pa i la dhomt deri sa ti thom une se nese i afrohesh ngat ski per qka. Fmija na kan rrit se cili ne banesat e veta skemi dasht mi obligu as njanin me na majt neve sepse une jom hala e re edhe hala e fort mdoket absurde me detyru ni qike e re me ardh mem rujt mu veq pse ma don djalin, ata se pranoj. Problemi jem nuk eshte qe burri e ka lshu veten, problemi jem eshte e kom nis lidhje t’re me dikon 37 vjeqar. Une jom shume ma e vjeter se ky po aj me thot dashuria ska mosh edhe mbon mu ndij mire. Sa here te takohemi, era parfim i vjen, eshte shumeee pedant. Mu qishtu mpelqejn e jo si burri jem krejt i zhyllavt deri ne fyt, mem detyru mi than shko laj dhomt. Mbon edhe nervoz kur te mendoj se kto sene duhet njeri vet mi dit, pa i thon kerkush. Lidhja e re ka fillu spontanisht, eshte koleg te une ne pune po une kurr se kom pas synin me kqyr me romanc apo najsen qe me demoralizon. Mas nje ndeje te puna per vitin e ri aty jemi afru shume dhe kemi fjet bashk. E kom nij veten shume keq po kish me muj e me muj qe skisha mardhenia me burr as qe mkqyrke burri. Si u dal burri npenzion dalke veq vet shkojke i matke kockat nrrug si qyqe. Nuk u mundojke me u mar me najssn te shpija po dalke si plak. Une edhe pse jom me mosh 55 vjeqare, shpirtin mrena e kom t’re. Nuk e ndjej veten tlodhne e kom energjin noshta ma shume se kto t’rejat. Lidhjen ska mujt kurr kerkush me ma vrejt vetem nje shoqes i kom tregu te puna edhe aq. Une nuk e di pse njerzit e bojn tragjike tradhtin, tradhtia ndodh kur ka munges dashurie! Une nuk e du ma burrin tem, mu ka gerdit shkurt. Mu ka gerdit fakti qe nuk e mban veten se kemi mbi 30 vjet martes e tasht mu qu mu nda pom vjen keq prej fmive, pom vjen keq prej ketij i shkreti po zemren e kom te tjeter kush. Ka shume qifte ku gruja eshte me e madhe ne mosh se burri sidomos te kta te huj, kerkush sen nuk kritikon as nuk gjykon. I dashuri i ri eshte shumeee i kujdeshem, per 8 mars mka pru lule edhe nje kartolin qe shkrujke nuk e njoh as nje nane ma e kujdeshme se ti per fmijt dhe per mu. Spo di shume gjeste i bon qe mu mbojn te ndjehem mire ama jom mbet nshpi me nje njeri qe aspak skom ndjenja per to. Nuk e di qysh me ja bo, ma shume pom ndalon deshprimi qe jau shkaktoj fmijve se sa najsen tjeter mu nda prej tij po se di. Jom shume ndilem edhe nhall tmadh. Flm faqja qe me lejuat te shprehem anonime.