Unë dhe kunata e larguam nga shtepija vjehrrën,Ajo ke duke na shkatërruar familjet tona... | Histori Të Jetës

Unë dhe kunata e larguam nga shtepija vjehrrën,Ajo ke duke na shkatërruar familjet tona

Unë dhe kunata e larguam nga shtepija vjehrrën,Ajo ke duke na shkatërruar familjet tona…

Unë dhe kunata e larguam nga shtepija vjehrrën,Ajo ke duke na shkatërruar familjet tona…-Mirmama faqja, po du me shkru historin tem prej trishtimit qe e kom perjetu vallahin se jena tmerru si familje. So ka ma kap truni hiq kerqysh se qysh munet ni gru ton ata tzeza mi ba moj gruja plak ncncnc. Spo di as ka me ja nis besom, po po ja nisi prej vetes qe me dit lexuesit se qysh o punaa nshpin ton. Une jam nje gru 34 vjeqare edhe i kam dy qika e martume jam. Jetoj me kunatin edhe aj o i martum me fmi jetojm me ni shpi edhe kem jetu me vjehrren. Per ndryshe e kalojm shum mire e tanat tmirat i kem se burrat na punojn e une kunata i bajm punt bashk e sene ama parameno ni dit e nishem ni zhurm prej dhomes tvjehrres edhe sdishim qa u ba edhe kur hinem mrena e kish mar ni mac a sdi qka ke coft e ja marke gjakun kukuuuu jena tmerru. Nihere sguxojshem as un as kunata sen mi than se thash na kall si mos mu kan edhe e vrejshem qe po hin shpesh ndhom edhe naj bajke mos gabo me hi ndhom tem kur o dera mshel. Nejse na u munojshem mi kry punt edhe mos mi hi ndhom hiq masi qat kerkes e kish ama ni dit diqka ishem tu nejt edhe po e nijm diqka tu than edhe e shtina kryt me kqyr a o mire se ajo plak moj thash e lshon shpirti se sheh kush edhe qa me pa sa duqa flokur sa seni tmagjive e zbulum qe vjehrra merret me magji. Ajo e poshtra qysh si vjen marre une i fali 5 vaktet edhe ka tsillna i tham zotit me ma mbrojt familjen a kjo lopa tu ba sehire e qa mos tzeza. E pritsha dakikun mu kthy burri prej pune e me tja kallxu edhe kur erdh burri e shtina ndhom edhe po i kallxoj krejt fije per pe thash qishtu e kam pa nanen tane edhe mos tem besofsh vete edhe kunaten se bashk e pam. U kall aj nkry edhe i hini ndhom kur hini e pa edhe vet qa bajke e ka ngre zhag per floku e ka qit jasht shpis tha nshpin tem po i thirr dreqnet a lopaaa thift hup shko ka dush. Ajo mi pshurke syt aty si kuder u munojke me u ba kishe skom ba kurgjo si lop a na e pam me syt tona. I kallzova burrit per gjakun e maces tha ka dasht dikujt mi ba keq kumedit qe sa e ban kit pun po se kem dit as se kem hetu. Jena trishtu a mbeson tash spe dim as ku o as senn se u dal prej shpie edhe mtha burri nese kthehet mos gabo me lan me hi mrena se naj flliq shpin. E kem thirr ni hoxhenic menihere me naj knu shpin se vallahin u tutshem me flejt kur e dishem qa ka ba ajo ndhom tvet. Kurr skisha pas pa ksi sene me ndodh neper familje edhe sma ka pre menja qe mun e ban vjehrra jem sidomso. Kunata e vogel sun po flen hiq ma bajke kuku ma mire me shku me nejt te baba jem ni kohe dej tkfjellna se katastrof kshtu me ra me flejt tu e dit qe tkoft largtit i ka thirr. Vjehrra kurr ska lyp pare prej djemve gjith thojke kam kam qitashh ma rroki qysh ka pas ajo pare, ka punu me ksi sene e gjinja e kan pagu. Kjo veq paska pas biznis e na se kem dit. Qaq shume u lodhsha kaniher,jo punt e shpis jo qikat jo buken jo burri sa qe nuk i kam kushtu rendsi shume vetes me kqyr qa po ndodh ama prej qe mu ka martu kunati kunaata mnimojke kapak e deri qathere mujta me zbulu flliqnihanet e shpis ton. Une falna, agjeroj, munona maksimum me ba veq e mlume qa sjam se krejt tjerat i baj e ajo me ma ba venin ku falna une para Allahut ven tnemun me shejtana. Ani sene tcofta me pru mrena nshpi ncncnc me sa par men. Spo di as qysh mu kfjell tasht qe pe dim qa ka ndodh. Burri thojke e shesim shpin e dalim neper banesa para se me ndodh qikjo ama isha kunder se shpija e mire gjynah me shit kta e mu bblloku neper banesa. Une per veti jam tu u nij teper keq. Ska qe kfjellet ma besom, spo di as qysh me ja ba qe me qetsu shpirtin se trishtim kam vallahin.