Un se doja por e bera te dashur per hater te shoqes,Tani me thot ma ki borgj nje martes sepse nuk do te... | Histori Të Jetës
Un se doja por e bera te dashur per hater te shoqes,Tani me thot ma ki borgj nje martes sepse nuk do te

Un se doja por e bera te dashur per hater te shoqes,Tani me thot ma ki borgj nje martes sepse nuk do te…

Un se doja por e bera te dashur per hater te shoqes,Tani me thot ma ki borgj nje martes sepse nuk do te…-Pershendetje jam nje vajze 22 vjeqe kam nje histori jo aq delikate por shqetesuse shoqja ime me ka propuzuar nje djal te cilin ajo e njeh e ka shpin tek dajt e saj ja ka jep numrin pa dijen time me ka bind me fol me te une fillova por ai gjitha te dhenat e tij i kish pas genjeshtra mka rrejt ku jeton,ku punon,mka rrejt per numer qe e ka marr post mka rrejt edhe shume gjera tjera vendosa mos me fol me te pasi ja zbulova gjitha rrenat por meqense une skisha pas lidhje tjera sdija qfare te beja duke me ber presion edhe shoqja edhe ai djali per mi fol per me ja fal vendosa dhe ja fala duke i then qe ska me rrena ai pas ni kohe shkurt filloj prap me rrena me jepke plot premtime lloj lloj pa i kerkuar asgje une bente plane per fejse martese jetese vetem dy jave kemi fol jo me shume edhe une flisja por gjithmon i kam then nese eshte e shkruar edhe nese jan pajtimit prind e mi dhe nuk i besoja fort nganiher e provokoja vetem te shikoja a po e thot verteten vendosa me ja tregu familjes por jo rrenat e tij vetem si nje djal i mire babi im kundershtoj tha ata si nje mentalitet tjeter katuni prind e mi nuk deshiruan edhe pse mi dergoj dy here msit babi thoshte jo edhe une them drejten nuk e doja vetem me thonte shoqja familje e mire djali i mire per ate me lutke pse sme thua zemer pse smua te dua une zemer i kam then disa here me lutjen e tij kam paramenu edhe martesen por gjith duke i then nese me lejon prind nese eshte e shkruar tani jemi ndar pasi prind e mi nuk deshirojn por ai vetem me dy jave me kercenon ka met qit ne njerz ma ki ni martes borgj ka met grabit si te del nga dera ja e imja ja e kerkujt ke me qen une skam dal asniher me te bashk as nuk me ka prek vetem nje here kam dal me shoqen time bashke as kafe skem pi vetem kem fol une doja ti spjegoja qe prind e mi nuk jan dakord nuk duan ai sme lejonte as me fol thonte sdu me ni per kete temen bindi ai me kishte pare me heret mua qytet i kisha pelqyr une se kam par asniher edhe vetem dy jave kem fol une me shume e kam qujt si njoftim me te tash edhe babin e tij ja ka mbush mendjen te dy dojn mem marr me zor pa deshiren time dhe familjes une sun ta dua nje njeri qe rren dhe qe se kam njoft akoma mire per dy jave une si kam tregu familjes akoma per kercenime as smund te ju them vetem kam frike nese i bon diqka familjes time naj problem the pa asgje e vetmja breng eshte ti ndodh diqka familjes faji im qe jam njoftu me ni person gabum hera par njeten time qe jam njoftu me dike se kam dite se si te folesh me dike duhet mu martu meniher ,,, Cfare me keshilloni ju te bej a mundet te bej ai diqka kunder meje apo familjes kur ne nuk duam asnje lidhje me te ai vetem po thot mke jep shprese tash ki mu kan e jemja me sa vajza ka qen ai plot duke i jep shpres ama problem nuk eshte vetem per mu , Si te ja bej ??