Un kam qen inciatore me jetu vjehrra me neve,Por ajo ra e me ndajti nga evladi im dhe… – Histori Të Jetës

Un kam qen inciatore me jetu vjehrra me neve,Por ajo ra e me ndajti nga evladi im dhe

Un kam qen inciatore me jetu vjehrra me neve,Por ajo ra e me ndajti nga evladi im dhe…

Un kam qen inciatore me jetu vjehrra me neve,Por ajo ra e me ndajti nga evladi im dhe…-Pershendetje! Jam nje vajz 28 vjeqare e jetoj ne perendim qe shum vite. Qe 3 vite e kam takuar te dashurin tim. Ne ende ishum bashk kur babai i dashurit i ka vdek. Na kishum vendosur me jetu bashk e mi pas print e ktina afer. At here i kam dhan burrit tem qe na duhet me jetu me nenen tende sepse nuk bon me lan vet. Kurse nena e ktina kurr se respektojke djalin e vet: e ka qit prej shpije pa arsye hiq. Edhe une e kom bashku prap me nanen e vet, at here ishum te fejuar. Prej se jom hi nshpi te vjerres ajo tu shti fjal per mu bash me qikat e vete. Tu i than gjithqka burrit tim per mua, e mas shumti kan fol keq per mu kur jom kan shtatzan. Motrat e tina tu ardh dit e nate me femij e une nuk mujsha me ha hyzmet si ma heret, e ato tu e shti burrit tim. Zullumi ja nisi kur lindi djali, tu perzij ato per gjithqka!!! Ja me bo qysh thojn ato ja hiq, veq ato mi respektu, kerkon tjeter. Gjithqka tum than burri mu e kurr as ky as ato nuk kan ni fjal tkeqe prej meje…une qishtu i kam duru sa sa vite. Ja nisi edhe mem maltretu. Tash qe e kena ni djal 6 muaj. Jena ndah qe 1 muaj. I kam than nuk jetoj kshtu me zullum nga teje, nana jote dhe motrat e tua, nenqmi, zullum dite e nate. I dhash respektom si gru. Ai tha jo e ja nisi me than tonat zezat per mu. Jo ti nuk je send ne kete shpi, veq na duhet mu respektu. Ti duhet me ba qysh thojna na…i harroj tonat qe i kishum bashk. Um qiti prej shpije. Tash e kena djalin ka ni jave e gjith kur pe mer djalin ai poj kan e spo ju rahatohet. Shpirti pom dhem per djal…po vuj qdo nate qe um ndajten prej evladit…ato tonat i falin 5 vakte….qysh kan pas shpirt me ma ba kta mu po sidos djalit? Ato me gjith burrin tim?Gjdo nat mkujtohen fjalt e mija kur i thojsha burrit un po du me jetu me nenen tende e tash jom shum pishmon pse i kom thon ato fjal,po un e kom pas qellimin e mire ajo met e vetme thojsha rahatohum krejt bashku e kalojna ni jet te mir e te qet po qe mvjen mu qikjo dit me mqit vjehrra prej shpis me ma nal evladin tem jaaaa kurr menjea ma ka mar mos u gutni ju qikat e reja spo thom mos me jetu me vjehrri po kqyrne niher qfar njerz jon tani vendosni,se po bikan ata e po ju shkatrrojkan kjo koka shum e vertet.ju lutem naj kshill prej juve…