U ndava nga e fejuara se nuk i duronte padrejtesit,U fejova me tjetren por... | Histori Të Jetës

U ndava nga e fejuara se nuk i duronte padrejtesit,U fejova me tjetren por

U ndava nga e fejuara se nuk i duronte padrejtesit,U fejova me tjetren por…

U ndava nga e fejuara se nuk i duronte padrejtesit,U fejova me tjetren por…- Pershendetje jom nje djal 23 vjet kam qen i fejuar me nje vajz ma heret ato e kam gjet vet pa pelqimin e familjes jam fejuar me to po kur u fejuam linden problemet un kaniher ja bojsha padrejt ajo si duronte padrejtsit se nuk ish msu ashtu nfamilje tvet kishte deshir drejtat e barabarta un me ngu ato e ajo mu por te ne shqiptart ashtu nuk osht burri osht burr e gruja gru mu doke shum e ron me ngu te fejumen tem apo me dit qe po don me kon e barabart me mu gjithmon kisha qef me kon per mi to e per kto sene na kishim probleme qdo dit kurr sja kom lan me tveten po veq qka thojsha un edhe ajo si durojke padrejtesit ne asni mnyr sado qe u munojsha dhe 1 dit vendosa me i dhan fund se erdhum deri qaty sa fillova ta urreja nuk e dojsha mo ja kam sha familjen ajo nuk reagonte ne asnje menyr as me ma kthy ofendimin as kurgjo tjeter me kapi inati me to se nuk disha qysh me ja bo se qka tthom un me met amin e jo qka te thot ajo edhe me at inat qe kisha per pak koh e gjeta dikan tjeter ata ma gjeten famiilja ju thash ksaj here juve du me jav lon ne dor qkado qe tvendosni ju per mu un kom me plotesu kerkesen e juv se heren e par nuk ngova familjen tash venosa me i ngu se doja ta hiqja ket merzi qe kisha dhe doja ta kisha 1 gru qe mngon tamon qysh du un me tmirat e tkshiat e mia qa ti them un me bo e jo qka te thot ajo dhe doja tkisha familje me ni gru pasi qe me at nuk shifsha te ardhme kaloj koh e shkurt u fejova me tjetren me msit e kam gjet tbukur mngon qa ti them e sjellshme po problemi osht se tfejumen e par nuk po muj me harru edhe pas kejtve problemev pasj qe ka qen dashnia e jem e par e kam nzemer po e ndjej mungesen e tfejumes tpar qdo dit e ma shum kam mendu se mund ta du edhe ni tjeter person si tfejumen e par amo jo i kom ra pishmon per sjelljet qe i kom bo ndaj saj von me kan ra ne mend fjalt edhe sjelljet e krejt senet qe ja kom bo e ja kom than njeri po gabojka shum sidomos djemt po kishin nevoj per keshillat e duhura kur te fejohen apo martohensikur ta kisha tani do kuptohesha mir me to po ajo nuk don kthim mka than maje tfejumen tande bane tlumtur mos e lendo mos e bon edhe ni person tdyt me vujt se un tradhtin sta fali se ke gjet meniher tjeter e je feju jam ne hall nuk di qfar te bej nuk po muj pa tfejumen e par gjithqka do beja per to veq ta kisha edhe niher pran vetes ket tfejumen e dyt nuk po muj me sy me pa nuk e dua aspak ju lutem me ndihmoni jam Ne hall qfar te bej qe tme kthehet e fejuara e par