Ti je e vetmja qe mundesh te me ndihmosh ta le bigjozin , Te lutem e dashura ime me dergo tek ndonje hoxh apo... | Histori Të Jetës

Ti je e vetmja qe mundesh te me ndihmosh ta le bigjozin , Te lutem e dashura ime me dergo tek ndonje hoxh apo

Ti je e vetmja qe mundesh te me ndihmosh ta le bigjozin , Te lutem e dashura ime me dergo tek ndonje hoxh apo…

Ti je e vetmja qe mundesh te me ndihmosh ta le bigjozin , Te lutem e dashura ime me dergo tek ndonje hoxh apo – Anonime: Dua te tregoj diqka , diqka qe kuptova pa prit dhe u lendova shum dhe sdi qfar te bej me, mfalni nese gaboj nshkrim jam e merzitur shum me lot shkruj, jam ni vajze qe jam fejuar tash shpejt , i fejuari sillet mire me mua jeton jasht Ks por nga ni aksident qe ka pas ka nejt disa muj ks npushim mjeksor dhe dmth u takuam u pajtum gjithqka qe kishim mes vete u fejuam , familja tij me don shum dhe i rrespektoj un shum por kishin fshehur diqka nga un po mos ndryshonte ky kur tfejohet diqka qe un se kisha vrejt per disa muj , as skisha degju nga ana tij , parat qe kishte kuptova qe po luante bixhoz, por qe mujt fundit , dje u takuam me tregoj realitetin , trupi mu dridh vetem sa smbinte te fikt qaja shum syt gjak mu banen mu ftoht se besoja mu betojke qe nga sot kurrr sdo te ndodh mu betua ne lot para meje un smundesha te qetesohesha, i thash sa familje te mire ke se ke mdegju familjen, tha ti je shpresa vetme njet ti me ndalon mu me beso me thojke zemra mtherrke besomni dhe sot jam shum e shqetesuar , por shumm e dua e di qe me don por sdua te hyj ne at rrug tkeqe me shum duhet te ndalet, me tha me perkrah mua mu betua qe kur tshkon ket jave te punoj qdo muaj deri cent fundit rrogen ka me sjell mu mu betojke nlot tani mpermendi hoxh qom mtha nalem spo di as qka te bej prinderve tmi spo muj me ju tregu , as hoxhe spo di ku me quh ni dua rukje me ja knu , qka mendoni te bej un dhe a dini naj hoxh tmire me quh sa esht ket jav nks a dini hoxhe nprizren apo nashta jam gabim mos me quh tfejumin , jam ne hall shum me u nda e du shum por realiteti tij dje mka vra mlendoj nshpirt shum, a thu a ndryshon a tu besoj qe mu betua nlot qe sndodh me me thot ti jap dhe ni shanc, qfar mendimi keni ju dua keshilla nga ju .Ti je e vetmja qe mundesh te me ndihmosh ta le bigjozin , Te lutem e dashura ime me dergo tek ndonje hoxh apo