Te dashuren e rreha dhe mi thirri policin,S'ka njeri ne bote ma trim se un dhe nuk... | Histori Të Jetës

Te dashuren e rreha dhe mi thirri policin,S'ka njeri ne bote ma trim se un dhe nuk

Te dashuren e maltretua dhe mi thirri policin,S’ka njeri ne bote ma trim se un dhe nuk…

Te dashuren e maltretua dhe mi thirri policin,S’ka njeri ne bote ma trim se un dhe nuk…-Pershendetje histori te jetes anonim.ju lutem. Historia ime esht shum e gjat po ndoshta edhe shum e veqant. Jam nja djal rreth moshes 30 . Qysh se i vogel e kom nje forc te brendshme ne shpirt qe sdi ta spjegoj prej moshes qe kom dit me hec e qe kom nis me fol gjithmon kom arrit qfar do qe me ka ra ne imagjinat mu ka realizu duke e kerku nga Allahu me shpirt dhe duke e llogarit qe ajo gje do tme realizohet. Jam aq i drrejt aq i sinqert dhe aq trrim sa qe mendoj qe ska njeri ne bot ma trrim.Edhe edht interesant edhr kur me ka bo dikush padrejtsi i kom ra duke e paramendu fuqin e zotit qe mja bo me dije kundrrshtarit qe asgje sje kerkushi sje veq nje Zot esht dhe gjithmon kom fitu ne qdo san.Asnje her ne jeten time ska pas zemer mem rraf dikush as me ma bo padrejt kam qen problem por me drrejtsi te Zotit. Jon disa gjera qe me ndodhin dhe qe un mendoj qe ekom.nje aftesi se menejher e di qa me pet me ni person. Shum sprova kom pas ne jet sa qe spjav trregoj se nuk i besoni.Po dal.ka fundi qdo femer qe kom dasht e kom bo perveti. Para disa vjete takovaa nje femer krejt rastesisht dhe dola.me to.sme.pelqej aq shum ne shikim.te par por diso me terheke diqka te ajo. U doke aq e shkret aq e dhimbshme sa qe me pelqej butsia dhe mu duk e sinqert ne fillim.ao bojke shum.sene per.mu kishte qen e fejuar dhe u nda se u dashurum bashk dhe e vendosem qe nese ndahet pe qojm.jeten bashk. Edhe un jom.shum. sinqert dhe e majta.fjalen edhe u bom bashk . Bashkjetum bashk ja nisen problemet ,pas nje koh ja nisa.mi parandje snet qe kan mem ndodh me to edhe ja trregojsja asaj.mos vepro qishtu se ka.me na ndodh qiky san prej teje bash qysh e parsndjesha ashtu me.ndodhke ni her i pata thon paramendo.mem.qu ti ne polici edhe erdhi puna mas ni.mujr a dy patem ni problem bashk se ajo ja niske fjalve sma lejke fjalen as nuk kuptojke erdhi puna diqka per sene kota fajl ajo fjal un edhe e maltretua ne banes ma thiri policin me edhe un veq kesha mu kujtojshin fjalt qe ja pata thon. Erdhi puna rdhe shum.sene tjersa qka.i.mom.thon sene te kqija.mos.mi bo.krejt.mi ka bo. Kem.qen ne europ tu jetu. Kur.kem bashkjetu mu ka betu kuran e gjithkun qe kurr ska.mi shku.menja me.ma bo ni san mas shpine se un i kom thon qe e mar vesh qdo san.edhe mduket krejt qa ja kom ndalu esht ka mi bon tash jem.larg pak se na kan nda disa probleme disa muj jom.larg.saj. por ju kom betu qe nese.ma bon trradhtin ose diqka.mas shpineee qe edin ajo qa e gjon edhe ka me gjet nese ndodh naj her. Po tash diqkaaa.o.kam.kan zemra per dit se sjom ngat sej disa muj se ashtu o puna. Po.kam.kan zemra e mka kap ni san mjegulll tash ajo si po bohet nervoz kur jem.larg po.ma bon bllok.deri kishe po qetsohet tani i bjen pishmon thot un sdu ty.mo ti.kshtj ti ashtu veq tu anku rrin.un.kurr se.kom vrjejt ne trradht as skom.pa.diqka.po.diqkaaa.ne shpirt.o.kam.thot qe diqka.so.nrregull.me.to.ajo tash esht ka.mi bon sjelljet sikur.me kon kam trradhton un e thirri e maj tel me.fol.me.hup.kohen ajo veq rrin tu anku si te bijeg nervoz ma bon bllok bohet kishe dme ngon hiq se sjom.j.lir.ni her…. edheee.ajo aq shum o ka me len ne mjegull e ka ma kop zemren sa qe o kam tbit shum fjal ulta e gjedte blloka kur don.ma hek fol mir kur don fol keq kur don katastrrof u bo sa qe o kam befason. Un e ves qa.ki kshtu amos ki gjet tjeter a qa a mos je ka kontakton me kon qe je bo kshtu pa ftyr.as karakter veq fol.palidhke.e.bohet kishe.ma nal.telin kisje bona nervoz ka 3.or. e shum sene tjeraaa e ves diqka.normal sma kthen normal.po vea kunder e keq. Sdin tjeter ssn me arsytu veten veq thot at khjtohet qysh ma ki bo ti tash un jom.ftof prej teje un i thom.pse aje ka.don tjeter tash a qaa jon kto.fjal thom ti. Kallxom skallcon san veq thot.du me.jetu vet. Mu menjaaa.mka hi amos esht kam bon mas shpine naj te zez e vallai i.kom bo be qe veq i fjal.mat voglen e ni per.to.qe.fol.me.dikon a veq qe rrin.me naj mashkull rasisht a qysh do.qoft.le.mo.ma shum i kom thon kom me ta mar jeten ajo si ti nin kto fjal.nvan si me ma deshmu qe ska lidhje kto sene ano bohet kishe nervoz edhe ma bon bllok.perlaem.kur qetsohet.Bon be thot.so pytje kerkush po ti je pytje qe smuj me ti harru do sene qe mi ki bo un para dy vite e mom rre nja 2 hrr a 3 i kom.thon ste rrebi mo edhe se kom rre kurr e kom rre per gjeste palidhje qe mi bojke edhe se mom rre tash un qe ni vjet jom ka duroj shum edheee ka parandjej sikur ka.mem.ndodh trrradhti. Jom.ka.menoj shum qe.moss.i ka hi menja.mem trradhtu. Ajo ka bo shum per.mu ka.lon rana seneg edhe un per to.amo.si.kem. nis me.jetu bashk.ka ndryshu ajo edhe un.para.si.me.jetu bashk u non shum.ma sinqert shum.e.meqme shum besnike tani kut ja nisem.me.jetu bashk mas disa problemeve qe patem tash o ka mi bon gjestet e sjelljet simjr te atyne femnav te flliqta e ves pse bon ksi gjeste thit un sjom e flliat as kurr si boj ashtu qsh doken gjestet po.kur bona nervoz thot boj asi gjestr.amo.sksn tboj.me sene te.flliqta shemll.gjest.me.nal.telin.me.ta.fut bllok.kisje nervoz.mos.me.mjt.mu kuptu.me fjal.E qito gjeste un e ves normal.asej i vjen inati me vdt un.pytje qa bone e ksi sene i kok.besu shum aq shum.sa qe mka thom besom thahs du met besu i besovaaa shum me qellim i kom besu.
Amo.nese.ma keqperdor besimin allahun ekom.deshmitar. edhe fjalt e mija e te sej. Se qmos.ka.bo mem.shti.mi besu. Tash masi i besova.krejt ndrysh u bo. Po jom ndlem shum.me.to.me.kupyu verteten a esht.ajo qe kom.endrru a esht ajo qe e urrej ajo qe kom.endrru edht besnikree e sinqert dhe e vendost. Ajo we e urrej esht pshtjellejken rrencen edhe te.pa.moralshmen e un halas.smuj dana.me.to pa editt te verteten cilaaaaa esht kjooo jom.met ne air jom.ka.tutna qe.pom del.ajo e keqja e nese del e keqjaaa. Zoti edin te ardhmen e un parandjenjat i kom.qe.ka.mem dal e keqjaa. Amo sdu me.paragjyku ishalla del.e miraa po.vertetohen kto edhe pak.koh per qats i kom.mar.senet me.durim. se sdu me lon pa edit.sakt a esht e keqja se me.kon e keqja en van.menjeher e lo. Po.ajo.me be.me.thot qr ska.gjo te keqe e thom.hajde.pra.ta.qojm.jeten qet sa ja nisim e prish ajo.me.fjal.e.me.gjeste