Spo du fmia me kuptu per qka ju ka largu Baba prej Nanes, se Burri e ka kuptu qe jam kan e lazdrume dhe... | Histori Të Jetës
Baba prej Nanes

Spo du fmia me kuptu per qka ju ka largu Baba prej Nanes, se Burri e ka kuptu qe jam kan e lazdrume dhe…

Spo du fmia me kuptu per qa ju ka largu Baba prej Nanes, se Burri e ka kuptu qe jam kan e lazdrume dhe…Pershendetje histori te jetes. Jom ni qik 30 vjeqare edhe e kam ni histori bajagi tgat po tash spo di qysh me ja ba. Une kur jam kan e re mkan mashtru djemt dhe kan ba hajgare me mu. U pata dashuru me ni djal qaq keq dhe kur mka lan qaq e mora te poshtzen sa qe sdisha ma qa me ba edhe ja nisa her me nja her me nja. E di qe sasht e drejt po skisha qysh me hek at tkeqin tmadh. Une kur u njoftova me burr dojke me dit me sa njerez kam kalue e si pata kallzue drejt se mvike palidhje diqysh her me nja her me nja. Ja nisi mu ftof se nike per mu qe jam kan e lazdrume edhe nqat panik jam shkue nPrizren te ni ashkalike qe po shkrujke. Ajo mtha merrja qita uje edhe sterpikja teshat. Une shkova me ja sterpik edhe krye ni jave ja nisi mem dasht. Ja nisi mem than tdu shume e mu me vike mire se e dita qe ka krye pune uji. Problemi o qe tashti nuk po i bon uji ma e spo di qa me ba. E du e mdon e kejt po kalumja jem nuk mlen rahat. Une shume i kam ra pishman e kejt edhe ma e keqja o qe spo du fmia me mar vesh per qa ju ka largu baba prej nanes. E di qe sban mu kan asi ku**e qe shkon her ni krevet her i krevet po skam pas qa me ba. Jam deshprue. Problemi asht se mka hup adresa e ashkalikes e spo di qysh me kthye burrin te une apet. Po du qashtu me met qysh kem po ja nisi me lshue ajo uji a qa po di une. Une teper po merzitna se sdue me vazhdue kshtu me ba magjije po po due vet mem dasht qysh jam me tkalumen e kejt po tasht kam ba fmi e sdu mi lan jetima. Nuk asht e drejt e di edhe vet po spo di qa me ba. Panika e madhe qa sban. Spo di qa me i ba spo di a mu nda kejt e mi kallzue kejt drejt edhe mi kallzue burrit qa e qysh mu ba e drejt apo me vazhdu ala me kto sene edhe pse skam numer skam kurgja ma te asaj grues. E gjej naj falltore ose najkan qe ma kryen punen po spo di qa me ba. Jam me dy menja. A ban najkush mem kallzue qa kishit ba ju? A kishit vazhdue kshtu a jo? Une nuk du mu nda po e di qe sasht e drejt me vazhdue jeten me rrena. Skam qare pa u perball me jeten e ma hershme qe kam dasht me harrue. Kshillomni e ju lus mos mem sha po mem kuptue se nuk asht leht mu kan femen. Meshkujt ka 100 copa i ndrojn eddhe kush sen tybe sju thot a na femnat mi 2 fr ja nisin me na than k**v. Nuk asht e drejt kja e di po skam qa mi ba, kam ba qa kam ba. Tlutem kallzomni qa mi ba ksaj pune.