S'ka qka me pyt gruja ime nanen time per asgje,Un jam burri i saj e sot gruja nuk i fol nanes vetem se

S’ka qka me pyt gruja ime nanen time per asgje,Un jam burri i saj e sot gruja nuk i fol nanes vetem se…

S’ka qka me pyt gruja ime nanen time per asgje,Un jam burri i saj e sot gruja nuk i fol nanes vetem se…-Anonim ju lutem.Kerkoj mendimin e juaj sepse marteses time po i vjen fundi jom nje djal 29 vjeqar jom i martuar qe 4 vite dhe kem nje vajz dy vjeqare problem me gruan time nuk kam pas kurr normal grindje po jo diqka serioze deri tash un jetoj ne perendim dhe jetoj me prindrit e mi ne nje shtepi te madhe ne nje pjes tjeter jeton motra me burrin e femijet e saj por un i kom kater motra njo prej tyre punon dhe femijet i bjen tek shtepija ime te kujdeset nena ime kjo motra qe jetojm ne te njejten shtepi me hyrje ndarsa ajo del me burr te vetin i kryn terminet e qdo pun sajna dhe femijet i shtin ne shtepin time tash gruas time ju ka tepru kjo gjendje nuk po mundet me me duru sa skemi pas femij u kan krejt ne rregull por tash thot dua te rri spaku ni or e qet me femijen tim te pushoj e qet sepse qe disa muaj ja ka filluar punes per mem ndihmu mu edhe un kur vi nga puna dua qetsin dhe dua te rri me gruan e me vajzen time dhe pushimin veror 2 muaj e gjys si dhe pushimin dimror jon tek un mami e akuzon qe spo i don fmin spo i don kunatat e akuzon qe spom don as mu si vjeherr ika then gjera aq te tmerrshme sa me ka than mo kurr ne jet nuk i flas vetem nje po dhe nje jo per hatrin tende e te vajzes e sum ke respektu e sum ke pyt kur ke shku te familja jote e kur ke dal dikun kur jemi martu gruja me ka than pyte mamin kur shkojm dikun ose te familja e gruas e kam pyt 3 her me eshte pergjigjur me jooo ska qka lyp tash vin musafir qe kem ardh prej perendimin prej ati momenti mo nuk e pys un jom burri saj un pytna per ta ka desh me respektu por kjo si gjithmon gruan time e ka shkel ka fol gjera te tmerrshme per gruan time qka te fol ose qka te ban gruja ime per nenen time nuk mjafton gjithmon e keqe oshte nuk edon sepse e kemi ndegju qe ka than ma rahat jom kan pa ta i perzihet qdo kun kjo i ka ndegju krejt kur ka fol me motrat e mija tash oshte largu shum prej familjes tem me Mamin nuk flet motrat i respekton por me ka then nese edhe ni konflikt ma i vogli del un sdo rri me ktu do iki basshk me vajzen time kom frik se kjo dot ndodh sepse vetem qan gjat gjith nates vetem emerzitur rrin oshte lodhur psiqikisht e fizikisht dhe me duket qe ka ra ne depresion oshte shum e ndishme i merr shum afer zemres as nuk han ka ra ne pesh i kom than leje mam e kom po un sun kuptohna me ta as ajo me qika te veta nuk kuptohet veq qka don ajo me kuptu folim kot ne nuk po di qka me vepru kemi fol shpesh her por gjithmon fundi ma i keq ka ardh jom ne hall shum qka te bej ne nje ann Mami qe me ka rritur ne nje Ann gruja e vajza ime familja ime gruja nuk pranon me dal me jetu vetum sepse ja kom propozu kur e kom pa tu vujt me kshilloni ju lutem sepse jom ne hall