Si sot me kujtohen lotet dhe britma e Nenes time kur me larguan nga ajo... | Histori Të Jetës

Si sot me kujtohen lotet dhe britma e Nenes time kur me larguan nga ajo

Si sot me kujtohen lotet dhe britma e Nenes time kur me larguan nga ajo…

Si sot me kujtohen lotet dhe britma e Nenes time kur me larguan nga ajo…- E nderuar faqe,sod dua tè shpreh njè dhimbje shpirtorore qè filloi nga mosha 7 vjeqare kur babi im vdiq aksidentalisht.Qè atèher filloi ferri per mua dhe nènen time ajo ishte shum e re por ajo ishte betuar se sdo mè braktiste sepse kishim shtèpin dhe tè ardhme nga dajallarèt mirpo kèt gjè nuk e lejoi xhaxhai im.Dhe erdhen nè pèrfundim larguan nènèn time nga shtèpia mè ndan nga ajo me shum mund edhe sod mkujtohen lot dhe britma e nènès time,ajo dhe daja mè premtuan se me ç’do kusht do tèmè merr nèna pran….!Shkoi njè vit dhe nèna ime kishte lendupuar nèper gjyqe por fatkeqsisht nuk lejuan tmè merrte me vete pasi qè nèna ime nuk kishte pas kuror me babain tim tè mjer qè nga ajo dit mè nuk mè lejuan as nènen ta takoj xhxhai im mè mbylli me gruan e ti unè kujdesem qè nga ajo mosh pèr fèmit e ti tani kam 19 vite dhe vetèm pèr punèt e shtèpis kujdesem per 2 vajzat e xhaxhait e djali vijojn shkollèn unè mbeta vetèm me shkoll fillore …nuk kam drejt fjale kèt shtèpi ku dikur jetova 7 vite me dy print e mi ,tani me xhaxhain ku jam si njè shèrbtore e familjes sè ti gjat kesaj periudhe kam hequr shum ne ket shtepi asnjeri nuk me don ky xhahai im se vetem emrin e ka keshtu e them ket sepse nuk asnje ndjenje per mua se po te ishte ndonje person tjeter ndohta sdo te mund ta donte vajzen e vellaut te ndjer por mbase do te kishte meshir sado pak dhe do ta afronte ngat vetes,por ky xhaxhai im nuk e di se ma ka folur ndonjeher nje fjal te mire pozitive por gjithqka qe kam mesuar nga ai esht negativ dhe sjellje shum te keqija ndaj meje ju vet mund ta gjykoni faktin se mua me la me shkoll fillore ndersa vajzat e tyre vazhdojne shkollimin ateher qfar qenkam un per te ? Pse un nuk munda ta vazhdoja shkollen?Por keshtu qenka kur po ishe jetime qenke si nje zog pa krahe i cili nuk mund te bej asgje dhe gjithmon esht i etur per dashuri te sinqert.Por diç’ka e bukur mè ndodh Halla ime gjithmon asaj ju digjej shpirti pèr mua ajo jeton nè Belgjik ajo kishte ra kontakt me nènèn time dhe mè lajmroi. Nèna ime ka njè jet tè mir atje tek dajèt dhe ka pun nuk ishte martuar çdo her ajo kishte menduar dhe shpresuar tè mè ket afèr. DHe halla mè pruni kèt tel.qè sod po shkruaj tani kontaktoj fshehurazi me nènèn dhe nèna me hallèn mè kan premtuar se do tè mè nxjerrin nga kètu nèna ime do kthehet kèt muj ks.dhè unè duhet ti braktis xhaxhain tè shkoj te nèna ime por kam frig se mos po lèndohet nèna prap dhe hallen time mos pe prijashtojn nga familja xhaxhai …Po sikur mos kem sukses me nènèn tè bashkohem ç’far do mè gjen po mè kthejn prap ktu tek xhaxhai dotè jet ferr kam frik shum ju lutem ndihmoni me kèshilloni