Si ka mundesi ta prish nje martes nje Nan, duke i fol djalit kunder grus se tij... | Histori Të Jetës
Si ka mundesi ta prish nja martes nje Nan, duke i fol tan kohen kunder grus se tij

Si ka mundesi ta prish nje martes nje Nan, duke i fol djalit kunder grus se tij…

Si ka mundesi ta prish nje martes nje Nan, duke i fol djalit kunder grus se tij…-Pershendetje per gjithe lexuesit e kesaj faqe,edhe un deshta ta tregoj historin time e cila ende po me djeg ne shpirt,,Edhe un si nje vajze e re u dashurova ne nje djal te cilin e dashurova me shum se gjitheqka,i lash te gjitha vetem ate e shikoja e harrova edhe veten ibesova shum u tregova e sinqerte qdo gje beja vetem per te …Ne fillim ishim shum mir kalonim mir, me donte edhe aje bente gjera per mua ,erdh koha fejeses e marteses pranova te behen gruja e tij me gjith deshire ,,por pas disa kohesh papritur aj filloj te ndryshoj sjelljet,fjalet ,u sjellke ne meyre te quditshme,un si nje vajze nga nje familje e shkolluare,mbarova fakultetin mbarova Masterin,ashtu ne kushte si kam mundur. Por shpreha deshiren te punsohem qe te jem e panvaruar ,ta siguroj jeten time dhe te burrit, por familja e burrit qdo her duke me kundershtuare,duke me ndalure qe un te mos punoj,sepse me kishin marr nuse vetem per shtepi si sherbetore, po ashtu edhe burri e bente te njejten gje qe mi ndali te gjitha ,parja e gruse nuk me vyne, ske nevoj te punosh, thjeshte duke i degjuare te familjes te tije se nusen ekemi marr vetem per ti kryer punte e shtpise, e nfakt edhe burri ishte pa pun nuk donte te punonte sepse ishte mesuare ti pret vllaznin ,,ne nuk e kemi pasur jeten te siguaruar po gjithmon ne duare te vllaznive te tij,dhe na dy mu bo rob te tynve gjitheher mu perul, baba nana duke e perkrah djalin e vet aj filloi te del naten filloi te bertiste te me sjellte probleme qdo her ne shtepi,duke u sjell maltretimshem,,un mbeta ne ate shtepi pa perkrahje pa asgje nga askush,shpesher u bojke nje jave pa dal prej shtepis,po ashtu durova ..vjehrria e dishin rastin por nuk nderrmershin asgje ndaj djalit te tyre,gjithmon duke ber sene kunder meje.Nuk e di pse ate inati ndaj meje i kom dasht i kom respektu si me kon prinderit e mi,e ata mbrapa shpines duke ma punuare mua,derisa i zbulova vete dhe i ndegjova me veshte e mi, Por rezultati i tynve jan ba shkaktare e kan prish nje martes e kan nda djalin prej grus, sdi naten qysh munden me fjet a ju vret ndergjegjja , Si ka mundesi nje nan mi fol djalit kunder grus te vet si ka mundesi nje nan ti thot gru gjan sa dush djali jem,si ka mundesi ta prish nja martes nje nan duke i fol tan kohen kunder grus se tij,nqofse do mu bo nane e mir kshilloje nusen jo ne prani te djalit me ofendu ose me qit poshte, por un maspari skom pas perkrahje te burrit ne asnje moment dhe aje u kon i nvaren prej familjes tij ,qdo her duke i dhen presion dhe duke e mbajte nen kontrroll saqe dhe ne dhom nuk u ndishem rehat duke u tut,un hala spo muj me besu qe ka hala ksi njerz ne kete koh kur nusja duhet te behet sherbetore dhe rob i asaj shtepie..Por tash jame mbeshtet vetem tek zoti dhe zotit jam kan lan ne dor, se ne ket bote te gjitha kthehen,sepse kan vajza e motra te gjithe.