Shume Nena smund ta ndajn dashurin e djalit me nusen,Kur Nena e marton djalin pretendon se... | Histori Të Jetës

Shume Nena smund ta ndajn dashurin e djalit me nusen,Kur Nena e marton djalin pretendon se

Shume Nena smund ta ndajn dashurin e djalit me nusen,Kur Nena e marton djalin pretendon se…

Shume Nena smund ta ndajn dashurin e djalit me nusen,Kur Nena e marton djalin pretendon se…-Pershendetje, ju lutem postojeni anonym.Historit te ndryshme nga lodhjet dhe tradhtit Jam lexues i regullt, me intereson pak sjellja e njerezve, jo vec historit por edhe komentet.Kam ven re se po ndodhin shum gjera mes Komentuesve dhe disa e shfrytezojn ket faqe per qellime te ndryshme personale. Deshta pak te ceki disa pika dhe ndonje sugjerim. 1. Vjehra dhe nusja, ne shum vende po lexoj se Vjehra dhe nusja nuk shkojn mir Kjo ehst pak edhe normale, por sidomos ne shkallen e ulet te shkollimit,shum njerez qe skan shkoll me shum se nje 8 vjecare meren me ksi gjera, dhe ata qe kan nderpre studimet jan me te rezikshem. Xhdokush duhet ta kupton se Kurr nena marton djalin, sidomos fmijen e par duhet edhe ajo te meson apo ti adaptohet situates dhe ta pranon ate.Shum nena smund ta ndajn dashurin e djalit me nusen, ju duket se nusja ua ka mar djalin. Ka nje kategori tjeter qe nenat nga xhelozia se smund te ket pushtet prishet me nusen Kurse nje pakic esht e nenave qe ngaterojn dashurin e Femiut me dashurin sexuale, (kjo njihet nga Psykologet) nga dashuria e djalit kalon ne inat qe nusja e dobson djalin me mardhenie intime dhe ketu nena nuk duron dhe i ngateron punt komplet ne kok. -Nuset, shumica nga se kan problem te shpia e babes me nuset e vellezerve qe duan te ken pushtet sepse pretendojn ne pjes te pabeb si nje antare e asaj shpie dhe kinse ka meshum te drejt se nusja e vellaut per pushtet, e keqperdor at inat te shpia e burrit dhe kategorikisht nuk e don vjehren apo motren e burrit, me keta nuse nuk bisedohet, ska kompromis. Ata nuse qe nga keqsia e kthejn ne te mir dhe duan te kalojn nje jet te mir me burrin e vet dhe me familjen e burrit korin sukses dhe per tegjith ehst mir. Dis aHistori qe shkruhen jan te shpikura, sidomos ata qe kalojn rypin dhe shkruajn ne historit e veta gjera intime, ketu ska muhabet, kjo ehst e shpikur ose ska vend per biseda. Grindjet familjare ne pergjithsi vin nga disa gjera : -Kurr ka Fukarallek -Kurr njera nga femrat kushdo te jet esht Kurv – Kurr njera nga antaret esht Psykopate, se xhelozia vjen nga psykopatia -Kurr sjan te arsimuar -Kurr grat rin ne shpi pa pun tan diten vec muhabet, meren me thash e thana dhe ketu vlen ligji i pasqyrimit ajo keqsi rikthehet . -Kometuesit -Njeher si pik e par ata qe komentojn shkruajn ashtu si e mendojn vet dhe esht nje mendim, dhe nuk ehst unike, as fetare, se ti sja tregon me sure qe te jet fetare, ke ndegju nga nji hoxh manipulant dhe vazhdon edhe ti te manipulosh tetjeret si je manipulu ti nga ai hoxha, se hoxha ehst njeri nuk esht profet. -Shum njerez nga njera an thuan se jan Musliman te devotshem krse ofendojn e shajn, ehst nje vetkundershtim i vetes -ka komentuaes qe shfrytezojn shkresat e komentet per ndonji qellim sexual -Per te ber nji pun duhet te ket gjithmon dy vet, njeri fillon tjetri i bashkangjitet dhe keshtu behen punt. Pyetja esht kush esht fajtor ne ket rast? Askush, apo te dy, tani kucka ose ku**ari do akuzon tjetrin dhe njeri hesht, ai qe ka karakter hesht. Fajtor nuk del as Kucka as kuscka as ku**ari, por ao me karakter del fajtor se ai smund ta mund Kucken, oase ku**arin se ata kann oreks per ket pun, din me mir te shprehen. -Interneti kshu e ka, fillon pa qellim mbaron ne turp, sepse ketu ke nga tegjitha kategorit e njerezve dhe shumica shporehen ndrysha nga e perditshmja. E gjith kjo qe shkrujta ehst nje mendim i imi, zdon me than te jet unike dhe per xhdokend e mir. Ju pershendes