Shpi pa kryma nuk ka po dikon e han ma shum e dikon ma pak , Kush je ti qe ushtron dhun ndaj gruas tende kush te ka mesu ket gjest dhe...! | Histori Të Jetës

Shpi pa kryma nuk ka po dikon e han ma shum e dikon ma pak , Kush je ti qe ushtron dhun ndaj gruas tende kush te ka mesu ket gjest dhe

Shpi pa kryma nuk ka po dikon e han ma shum e dikon ma pak , Kush je ti qe ushtron maltretim ndaj gruas tende kush te ka mesu ket gjest dhe…!

Shpi pa kryma nuk ka po dikon e han ma shum e dikon ma pak , Kush je ti qe ushtron maltretim ndaj gruas tende kush te ka mesu ket gjest dhe – ANONIME!Pershendetje te gjithve,ju qe i lexoni histori te jetes,shum shpesh i lexoj historit e juaja,shum her ndina keq po edhe e tmerrume,si nga ana e gjinis femerore ashtu edhe mashkullore,jom 24 vjeqe,un histori nuk kam,shyqyr prej allahut gjithcka e kam mir edhe jeten normale,probleme kemi gjith,po gjithqka tejkalohet,mka thon ni plak e vjeter,shpi pa krryma nuk ka,po dikon e han shum dikon e han pak,veq kur pi shoh historit e juaja nuk di se qka ti thom vetvetes,pse ka ardh kjo koh kshtu burri me tradhtu grujen gruja me tradhtu burrin,ose gjinia femerore ndihen te poshtruara nga dyja familjet qe nuk kan perkrahje nuk din se ku me gjet veten ose mu bo zoja e vetes.. o burr o rob i Allahut,kush je ti qe ushtron maltretim ndaj gruas tende,kush ta ka msu ket gjest,ku e ki lexu ket send,as Kurani po as edhe Bibla nuk e thot qe e keni ket drejt,a kini more motra nane,nuk do me thon qe nusja osht rob i huji shpi tone munesh me ba qka dush,se dikur edhe nana jote ka qen si nusja jote,edhe motra jote osht si nusja jote ose ka mu bo,qka nese i kish ndodh nanes ose motres,edhe nusja jote osht qika e dikujt ose motra e dikujt,besom qe shpirti pom dhem kur po i ndegjoj kto historit e juaja,ndonjeher mbushem lot,qysh nuk kan sado pak shpirt,un tham njeri duhet me dal prej lekure ani me i bo kto sende te kqija,ju ket dynja po bani qka doni,veq kur t’dalim para Allahut a thu qka ka me ndodh me neve,ti nese nuk ju tutesh njeriut,mos e harro Allahun nalt e ki t’nin e t’sheh gjithqka,nje lot i nanes,motres,gruas mekati osht qaq i madh sa kejt oqeanet e detrat e botes,qysh doni mi dal Zotit perpara me kto maltretima qe i ushtroni ndaj femres..ti qe nuk e lejon gruan tende te shoh driten qysh mendon ti se jeta osht e bukur,ti po del po kllosharitesh posht e nalt e gruja ty me tu bo sherbtore a.?a mir ju doket a po knaqni po,ti je martu kape more krijoje familjen tone si osht mas miri qysh na i ka nda Allahu,bonu i zoti vetes bone t’lumtur qat gru qe e ki,qata fmi qe i keni,mos shkoni mas tjerave se kurgjo hajrin nuk jau shihni cdo dit e ma shum probleme edhe cdo dit e ma shum tkqija kini me pas marree per juve,marre per kulturen e juaj,marrja ma e madhe te Allahu qysh kena me i dal perpara atij..ti grua nane moter,mos e humb moralin tend per knaqsit e juaja pse burri nuk ti plotson,mos e flliq ftyren tonde,mos ja mer ftyren familjes tende,se tkan rrit me mund e me shpirt,nese nuk ndihesh e lumtur me burrin ma pasterta pun osht mu nda me at burr,tana vazhdo jeten me tjetrin qe je tu u ndi mir,e jo me flet me burrin me ni kulm neser mu qu me dal me at tjetrin a nuk osht pak pun e flliqt kjo,ose nese nuk muni mu nda se kushtet jan ashtu,kape provo dashuro qato qe e ki,qe tu ka caktu fati me at me jetu,kape me t’mir mere folju se bohet mir nese lutjet e juaja jan me zemer,provo per hater qata fmi qe i keni..moter e dashuur ti qe me vite nuk ka ndryshy asgje,ki vetem probleme ti qenuk je e lumtur as nje dit,nuk je prej guri,je njeri me shpirt,je qenia ma e qmuar ne bot,mos e lejo vetveten ta shkatrrosh per ni burr qe nuk ta din vleren,ani pse je e martuar,jeta me vuajte nuk shkon,jeta qaq sa osht e gjat osht edhe shum e shkurt,a nuk e meriton me shiju jeten,me pa driten e allahut,me pas lirin,jo moter e nderuar,nese nuk e ki perkrahjen e askujt,nuk te vyn perkrahja e kerkujt ti mund te behesh e zoja e vetvetes,mund ta krijosh jeten tende per mrekulli,neser kina me vdek kerkush me neve nuk ka me hi n’varr edhe kerkush me neve ska me ardh me i dal Allahut as qaj burr qe e sakrifikon jeten,ju familje qe i keni nuset,qe nuk i rrespektoni,ju qe e shkatroni cdo dit e ma shum,mendoni per veti mendo per qiken tone,bota rrotullohet,cdo e keqe kthehet,cdo e mir shperblehet,ZOTI VONON PO NUK HARRON,ndalni kto marrezira,provoni te jetoni jeten e lumtur,leni kto tradhtija,maltretima,idiotsira,jemi shekullin 21,u ardh koha moderne,koha qe per cdo send t’vogel mu kuptu si per mir si per keq,provoni gjithqka me i rregullu sendet mir e me vend,se nuk kena me jetu gjithmon,edhe nuk shkon jeta gjith me probleme,se prej t’kqijave po na vin edhe smundjet e renda,Allahu nuk jau ka shkru kerkujt me pas fatin e keq,ti vet je tu e bo fatin e keq,se pos Allahut qe na i don t’mirat askush tjeter,mir qe na mban toka se qa po shohim e qa po nim.Me falni shum qe e zgjata,nuk munda te duroj pa e shkru,Lus Allahun e madherishem qe te gjithve tjau largoj problemet,e juaja te keni paqe,harmoni e lumturi ne jeten e juaj dhe shendet te plote..Shpi pa kryma nuk ka po dikon e han ma shum e dikon ma pak , Kush je ti qe ushtron maltretim ndaj gruas tende kush te ka mesu ket gjest dhe