Shkova per t'ia kerkuar doren, por Baba i saj m'tha "Nuk ta jepi vajzen se ski as pune as shkolle"! | Histori Të Jetës

doren

Shkova per t’ia kerkuar doren, por Baba i saj m’tha “Nuk ta jepi vajzen se ski as pune as shkolle”!

Shkova per t’ia kerkuar doren, por Baba i saj m’tha “Nuk ta jepi vajzen se ski as pune as shkolle”! – Pershendetje faqeja histori te jetes kam lexuar shum histori si te mira por sot dua edhe un ta ndaj historin time por ju lutem te jet anonim jam nje djal 25 vjec ne moshen 22 vjec e njoha nje vajz qe mendoja gjithmon te martohem me te e doja shum gjdo nat nuk flija duke menduar per te ne at koh un isha ne gjermani ajo ne kosov edhe folnim permes fb pas nje viti u ktheva nga gjermania edhe e takova at vajzen qe e doja shum ashtu kaluam tre muaj u takonim por pas tre muaje vendosa te shkoj tek shpia e saj ta kerkoja doren e saj ose ta kerkoja per grua fola me vajzen i thash do vi tek shpia te kerkoj u gzua shum pas 2 dite e thirra ntlf edhe i thash se do vi shkova edhe fola me baben e saj nuk the se kalova keq por ne at moment qe i thash jam ardhur me kerkuar vajzen tende per grua menjher mu kthye dhe me tha vajzen time nuk ta dhe i thash pse cfar te keqe paskam duke me rjedhur lotet sepse e doja shum babi saj me tha nuk ta japi qiken time sepse nuk ke shkoll nuk ke pun un i thash mir pra edhe ika ne shtepi fillova te qaj pas disa minutav me thirri ajo. Vajza me tha deri ktu paska qen por mos harro qe do te dua sa te kem jet edhe filloj te qaj i thash pse e beri ket babi yt per derisa sa ne duhemi cfar te keqe paskam pas un qe ste dha babi me tha sdi un qa te them i thash mir pra si do qe te jet un do te dua sa te kem jet edhe me tha neser do te takohemi se do te them diqka i thash mir takohemi erdhi e nesermja u takua folem por qa esht me e keqja ajo e ka pas nje vlla ne moshen time ai na zuri dhe me maltretui me la shtrir per toke edhe me tha sa her te takohesh me motren time kshtu do e pesosh edhe vendosa mos te takohem me edhe pse ajo gjdo dit me thojke dua te takohemi me ka marr malli per ty un i thash jo se nuk jam loder te me maltretui ai vllai yt sa her te doj edhe ja mbylla edhe te nesrmen u nisa per ne gjermani tek familja ime dhe as nje dit nuk jam ndjer rahat gjdo nat e dit kam qar sepse e dua akoma po vuaj per te nje dit me shkruajti nje vajz qe nuk e njoha edhe me tha se ajo vajza qe ti e don e kan fejuar familja me zor edhe fillova te qaj nuk di qa te bej dua nje mendim te juajin a ja vlen te vuaj e ta dua akoma kur ajo tani eshte martuar e un akoma vuaj per te gjdo nat qaj per te ju lutem me jepni nje zhgjidhje qa te bej si ta harroj at vajz jam dashuruar kok e kemb ne at vajz pres mendimet e juaj ju lutem pa ofendime.