Qe 8 vite martes Burri po m'refuzon me flejt bashk, familja po m'pyt "A je kontrollu te mjeku" por... | Histori Të Jetës

me flejt bashk

Qe 8 vite martes Burri po m’refuzon me flejt bashk, familja po m’pyt “A je kontrollu te mjeku” por…

Qe 8 vite martes Burri po m’refuzon me flejt bashk, familja po m’pyt “A je kontrollu te mjeku” por… – Pershendetje jam nje nuse nga Kosova si gjithmon na tu hek gjith e vjehrrin tu i lon fajtor amo kaniher faji nuk eshte as tek na as tek ata por rrethanat po na bojn qe me pas grindje dhe konflikte ne familje. Un jam martu ne moshen 20 vjet dhe tash i kam 28 dmth 8 vjet martes me burr skam pas asnjeher problem perveq ktyne grindjeve mes qifteve qe ndodhin te gjithsecili, vjehrrit e mi sjan kon njerz te keq mirpo e kan pas nje mentalitet qe shum mka hi naper nerva mu, un si femen e shkollume qe isha kisha nevoj pune e mbas punes me ardh nshpi me u qetsu e me u relaksu nga puna, vjehrra kur isha ne pushim gjat vikendeve i thirrke bijat me fmi e sene e mqojke mu n’ora 6 me bo flija me saq po mir prap e kuptojsha sepse si nana qe i don qikat e veta si don kerkush, mbas nje kohe ja nisen bijat me nderhy ne mes meje e burrit gjo qe m’acarojke shume se nuk isha msu ne nje kultur ku perzihen tjert lidhjen tonde qishtu mbas disa vitesh un tu punu ne Bank e kisha rrogen e mir edhe burri jem menagjer ne nje firm te njohur i bonem paret edhe e blejtem nje banes prindrit e tij i vizitojna cdo jave amo qka pom pengon mu shum eshte se burri jem krejt rrogen e qon te ata, te pleqt rrin bijat me fmi shumicen e kohes e krejt paret burrit po ja hargjojn, une e kuptoj qe ai duhet me u kujdes per ta amo jo bre ne kete mnyr se kshtu eshte tum shkatrru mu tash eshte koha na me kriju familje e jo ai me kshyr familjen e vet e mu hiq, kur i thom per fmi se tash 28 vjet ai i ka 35 nervozohet me mu thot hajt se fmi kena me bo boll, te familja jem cdo dit pom pysin a ka naj sen tre pse spo jet shtatzon e je kontrollu naper mjek e sene po pom vjen keq me ju thon qe burri edhe po m’refuzon me flejt na dy bashk, nashta kto sene po ndodhin prej konfliktit qe jem tu e pas na kohet e fundit, nje dit e thirri kunata burrin edhe i tha hajde merna neve pelqve e fmin e na qon naj bazen e tvjen nusja jote tja fshin shpin pelqve, mu dok vetja si femna ma e pavlefshme nket planet si mos me ma dit vleren kerkush po a thuhet ashtu? Une sen sju kam bo qe sum dojn bijat hiq se prindrit e burrit mdojn shume e mthirrin telefon gjith po veq qe e kan qat mentalitet pak se kshtu sjan njerz te keq sidomos vjehrra mdon teper per qata munohem me i kuptu e me u sill mir me ta amo qito bija jan tu e tepru bre, une jam tu dasht me kriju familje me burrin tem e prindrit e ti mi bo gjysh kto thojn hajde qona naper bazenen neev e fmin e tyne, edhe ky meniher shkon pa pritu, a mi thon une hajde dalim naj kun a naj sen kurr sum qon hiq edhe pse vet e kam lejen e kerrit e dal vet po edhe vet mu ka bo bajat bre gjith vet spo dilet nanen e kam pak larg e sun shkoj shpesh te ajo po edhe me shku te ajo bijat meniher e thirin burrin i thojn te na spo vjen kurr me fshi e me la e te nana e vet po shkon cdo dit, nuk di bre ne hall te madh jam me kto motra te burrit, i kam edhe 2 kunet jan te martum me gra tveta e fmi kan jetojn jasht, kunatat e mija nenstop mbesin tufol naper telefona me to e tu fol gjithqka keq per mu, un jam kunata e dyt se 3 vllazni jan ata dyt kan kriju familje e burrit tem as qe i intereson bile, eshte tum dhimt shpirti.. nashta per qita as spo mundem me met shtatzon po edhe burri pom refuzon me flejt me to sdi sdi sdi veq me lendu veten krejt se per qe vi nqit pik se kam prit kurr.