Qe 5 vite po thuajse nuk flasim me burrin tim , Dua te ndahem me esht merzit jeta por me ndal diqka qe

Qe 5 vite po thuajse nuk flasim me burrin tim , Dua te ndahem me esht merzit jeta por me ndal diqka qe…!

Qe 5 vite po thuajse nuk flasim me burrin tim , Dua te ndahem me esht merzit jeta por me ndal diqka qe – Prsh te gjithve dua ti boj ca pytje kam problem me burrin tim jetojm ne Genev problemi esht qe me burrin nuk jemi te Afert dmth po thujse hic nuk flasmi dhe une jam ce 5 vite ne zvicer ketu takova burrin tim por un kam cen NZEz dhe pastaj u njoftova me burrin mbas dy vite , gjithmon kemi pasur ket problem po kam mendu ce esht me mentalitet mbrapa dhe nuk din te shpre dashurin jam fejuar dhe jam martuar tani kemi nje vajz un dhe kur kam ardhur ketu kam ardhur me familje per ni jet ma te mir dmth per tu shkru Azil po shum shpejt u refuzun te gjtha negativ neise un mbasi jam feju me ket Familja ime iken ne kosov mami babi dhe motra dhe ni vlla i vogel un ktu po vuj me shpirt mendoj te iki dhe un ne kosov por familja ime nuk i ka aspak kushtet e mira kam frik ce nuk muj te shikoj ciken time vet nuk munden me ja dal mbase as familja ime menxi behen idare per vete gjithmon e kam pas jeten e veshtir kam jetu me shum vutje me shum qka jam perballu pot prap mundona te jam e fort por tani shum jam durzu tani kam vetem vajzen dy vjece dhe jam e re 20 vjec nukn e di a te gjith burrat jan keshtu ne gurbet ce sit vin dmth pastrohen hajn buk bin pushojn dhe vetem ne tel ose tv te mos ket nje her koh per me bo ni muhabet me gruan e vet tepkten ni vikend te mos e bojn te lumtur femin e vet po per cfar martohen pse me na malltretu un boj be krejt kto vite ce e kam njoft asniher nuk kam dal te pij nje kafe me burrin tim asniher skemi dal te shetitemi ktu afer nuk e kam askend rrugen nuk mi ndalon por shoqeri nuk me lejon te bej pare nuk me jep kuleten e tij asniher nuk ma tregon nuk e di se as qka ben me paret ce punon a osht normale kjo a mundeni mem tregu as nuk mi tregon per cekat ce vin mem msu cka jon si duhet mi pagu un duhet nese dal me mledh centa per me ble diqka per ciken nese skam dicka me mar ktu ne banes gjithcka thot ce nuk te intereson ti je gru duhet veq pun fmin edhe banes ne rregull as ai nuk del por i kam then ti je tum mar ne caf nese nuk te pelcen jeta me mu ndaju un e kshyri ciken dhe per burr kur nuk mendoj te martona me sepse qaq shum mu ka gerrdit sa ce nuk mendoj asniher te martohem me me thot ce don ndaju i tham ndaju ti ma bej nje zgjidhje dhe un qfardo ce te jet do e bej vec ciken du me pas Afer me thot ce cika esht ne emer tim por ky edi ce nuk mun me kshyr se ky sdin as me ndrru mi dhan me ngren se asniher nuk e ka be ket sen uj kur don me pi cika e mer ja jep shishen aj me ja dhen ai i thot ce shko te mami jot se nuk ka koh per cik e di ce nese ndana kam frik ma mer un jam e huja ce nuk di as ligj as asgje un jam e re me kto vitet e mija nuk kam cit asgje ne drit sepse nuk me ka leju te hhvillohem dua pun nuk me ka leju asniher dua kurs nuk me ka dergu asniher mu njoftu me naj shoqe nuk me lejon dmth kam mbet shum mbrapa me jeten besoni vec vuj mundona te jetoj me ni banes po te mos e krahasoj ce kam burr dmth mendoj ce vetem ciken ta kenaqi por po lodhna ne qdo sen i ri gati ne kto vitet e mija te gjith gjeneratat e mija ne kosov apo ktu te gjith dalin knaqen me burra apo dhe vetem me kolege e un ne rinin tem mos mem leju me perparu ne rregull nuk me vyn asgje te pakten tum kish respektu sic duhet por PRZ hic nuk um ben te lumtur mundohem te bej saber ce ndoshta ni dit behet mir po ndonjeher cac po lodhem gjith naten po CAJ un e du nuk dua te ndahem por kur po lodhem mendoj ce te iki ne polici dhe tia rrethej te gjith jeten time ce me malltreton ka raste ce me ka rraf per arsyje te veta pa pas asni Faj un por nuk mund te i bej gjith publike dhe ti them cw nuk dua te ndahem por vetem ta shof a me don se ndoshta mu me ka ble ce jam ni femer jo e dalt dhe jam e urt dhe as nuk i lypi pare as asgje dhe me shfrytzon dhe un ti thom ce nuk dua as me denu as asgje por vetem te me gjejn nje ven deri ta vertetoj a me don ce nese mendon me jetu si te gjith ciftet un prap jam ne gjendje te jetoj me te , ne polici jo mi tregu te gjitha vetem ca gjona ce tmos e lendoj cka mendoni ju un jam mundu me majt distanc por nuk ka pas efekt se un jam e kthyshme e ka dit ce ni dit prap bena e njejt shum po kam frik ta bej ket sken por nuk po jam shum e sigurt ndoshta ju me ndimoni pak une nuk po du as pasuri as diqka te till vetem te me bej te lumtur per cka kam len familje per cka pe hupi rinin tem a ky esht shperblim tu mundu me gzu me gjithcka ce mundem i kam then ce do e bej por me thot rrugen cel e ki e din ce nuk kam kuxim te bej ksi skena se nuk jam e aft ose skam kuxim as perkrahje aspak nuk i dhimbsem ose nuk e shprehet por po du me vertetu a me don nese jo vec ciken ta kem Afer te pakten e di ce nuk e kam askend edhe pse kam frik ne kosov nese me kthejn ce um hek ndoshta edhe per buk sikur vet kur kam cen per at arsyje po e duroj por kur pe mendoj pse te mos e kam nje jet nese dikush nuk um don pse te jetoj me at e nese um don at her sum len me jetu rrugve ndoshta jam e re ce po foli kshtu po du keshilla nga ju ju lutem mami im thot ce bur esht duhet te durosh por nenat tona mendon ce esht ende koha qysh kan duru vet por edhe pse nuk i tregoj kerkujna te gjith vutjet e mija ska i kam perjetu ose cka jam tu e perjetu ndoshta me kuptoni pak por as mamit as motres ndoshta kur kam cen e merzitshme me kan vrejt me kan pyt por nuk i kam tregu hollsisht sepse sdu me ngarku ose me merzit askend mbase jam vet kshtu ti mbaj ne zemren time cka me kshilloni te bej dmth me kshillen e juve me ndimoni sado pak pa keqkuptime se nuk kam mud ti bej te gjitha publike cka mendoni te duroj te iki ne polici apo ne kosov ? Qe 5 vite po thuajse nuk flasim me burrin tim , Dua te ndahem me esht merzit jeta por me ndal diqka qe