Punojsha prej 6 deri 12 te nates si qeni, e Gruja me familje t'vet dojshin me kan Une nen urdhra te tyre, ju kom betu qe... | Histori Të Jetës

12 te nates

Punojsha prej 6 deri 12 te nates si qeni, e Gruja me familje t’vet dojshin me kan Une nen urdhra te tyre, ju kom betu qe…

Punojsha prej 6 deri 12 te nates si qeni, e Gruja me familje t’vet dojshin me kan Une nen urdhra te tyre, ju kom betu qe… – Prsh per gjith. Jam nj djal jetoj dhe punoj ne kosov jam. Ne fillim te martese time nuk pota rahati vetem fjol dhe probleme… Mir po u mundojsha mej kalu situaten sepse thojsha kjo osht jeta her mir e her keq… Kalojshin dit asgjë nuk ndryshojke. Një dit mir e 1 muj keq gruja dhe famila saj gjithmon ishin kunder fjalve tmia gjithmon me kan kundershtu mir po hatri femive u e majsha vetin sido’qoft u adaptova me problme mo betohem ne zot se nuk kisha faj ata deshirojshin qe un te jem nën urdhera te tyre. E këte nuk e tolerova. Punojsha gjithmon prej 6 ne mengjes deri ne 12 te nates si qeni shpesh her mka zan puna per zotin e vertet osht se shka jam ka shkruja. Ni dit aq shum u ngatrrova me gruan time sa qe ja thash besen se nuk kam per ta falur më asniher edhe nese ajo me shtrihet per toke duke mu lumtur. Ajo se morri shum parasysh fjolen time mbrena pak ditve ajo filloj perseri. Dhe me hidheroj aq shum sa që nuk e konderisirojsha si gru mo ia ktheva shpinen dhe me vete thash nuk kam të ardhme un me të mo ushqimin e marrsha vet gjithshka bajsha vet asgjë nuk kerkojsha prej saj. Kalu disa dit dhe pa pritmas me erdhi dikush ne fab dhe e pranova filluam te bisedojm por un nuk kisha shum koh sepse puna ishte ajo qe nuk me lërte hapsir thuajse per asgjë folem ni koh un as emrin e vertet nuk ia disha ni nat aq shum biseduam sa që mu dok sikur me njoft me vite te tëra por ajo nat kishte qen e Zez per mua ma mir te kisha vdek sa që ja shpejta dashuri mu dok shum qik e sinqert e fjoles dhe e beses. Për mos me zgjat ma shum u dashurova ne “Eksrem” ne të. Folem disa muaj dhe ne ishmi shum shum te lumtur u munojshin disa që te na ndaj po un as qe e marrsha vesh bile dashuria ishe teper e madhe qendrojshmi ka 24 or ne tel nonstop ishmi bashk ne lidhje. U takuam qendrum bashk per disa dit erdhi koha dhe e pêrcolla per ne shtepi tvet ajo dit per mu ishte vdekje un nuk disha shka me bo vetem kojsha dhe pisha si ni i qmendur. Nuk mu zinte veni ven u msova me to dhe nuk njofsha njeri tjeter më. Kalojshin dit sikur mos me qen hiq un ia dhash besen per dy gjëra asaj ” Se nuk do te trathetoj dhe nuk do tia kthej shpinen asnjë her. Nuk me interesojshin femrat tjera more as qe dojsha me ni mo un asaj ia lash emrin “princes” ashtu ishte per mua. Kohen e fundit dishka ndryshoj ajo filloj te me kundershton. Hey a osht more kjo shka po ndodh kshtut sido qe te jet prap ia falsha sepse mes neve ishte një dashuri sa që asgjë nuk muntet të na hidheron por mua nj fjal e saj me mbeti ne mendje kur me tha “Besen e ki se asnjëher nuk do tê trathetoj” un kisha besim shum shum në të dit mas dite filloj edhe te me flet me gjuh te eger un prap e mbulojsha sepse nuk dojsha me u ndo sepse ajo ishte shpyrti dhe jeta ime. E mbrojta shum deri sa me erdhi fjola e fundit dhe asnjë her nuk do te jem pishman kët qe kam vendos me ja bêr ajo u ndah nga un dhe e di se më trathetoj. Ajo mi prishi ëndrrat e jetes time. Un tania ia ndrrova edhe emrin ne telefon ishte ” Princes a” ime Tasht e quaj njeri i cili pa ja nxi jeten nuk kam per ta lën. Jo per tjeter por ma dha besen dhe me trathetoj me tjeter kën. ” Sherr” kam nis me bo ajo ishte vetum hapi i par per mua nuk kam per tia ndal zullumin deri sa te plakem e tvdes krejt… Por para se mem shajt dikush apo me ofendu shpresoj se e ki lexu me vemendje at qe u mundova ta shkrujaj ne pika te shkurta flm.