fbpx

Prinderit me larguan nga shtepia nuk u kujtuan per 3 muaj se a jam e gjalle ,Te gjithe me therasin Lecke Babai me thot ti nuk do kesh kenaqesin te kesh femij ne krah sepse

Prinderit me larguan nga shtepia nuk u kujtuan per 3 muaj se a jam e gjalle ,Te gjithe me therasin Lecke Babai me thot ti nuk do kesh kenaqesin te kesh femij ne krah sepse…!


Prinderit me larguan nga shtepia nuk u kujtuan per 3 muaj se a jam e gjalle ,Te gjithe me therasin Lecke Babai me thot ti nuk do kesh kenaqesin te kesh femij ne krah sepse – Pershendetje . Po ju shkruaj te ndaj me ju situaten qe po perjetoj ne keto momente . Jam 20 vjece dhe vazhdoj arsimin e larte . Qe e vogel ne moshen 16 vjecare kam nisur pune dhe gjithmone qe ateher e der me sot rrogen e dorezoj ne shtepi . Ne moshen 15 vjecare si cdo adolishent u dashurova me dike … kur prinderit e moren vesh me detyruan te ndahem , pavarsisht gjithckaje une mendoja se ai ishte dashuria e jetes dhe per te kam duruar te maltretuura , kam duruar shune gjera nga familjaret deri ne piken qe me nxoren ne rruge te madhe pa asnji perkrahje . Ai djali nuk jetonte ne tirane dhe un ngela e vetme , nje vajze 16 -17 vjece ne njw qytet kaq te madh . Por nuk u dorezova vazhdova pune dhe jetova me qera me disa vajza qe nuk i njihja . Per 3 muaj familjaret e mi vlla motra nen e bab nuk u kujtuan . Cdo nat flija me lot ne sy . Kur m nxoren nga shtepia kisha vjedhur foton e mamit dhe vellait i shifja dhe i puthja cdo nate para se te me zinte gjumi . Ne kete periudhe po ashtu i dhash fund te ashtuquajtures dashuri e jetes . Pas 3 muajsh e ca u kujtuan qe kishin nje vajz prinderit . Me shkruajn dhe me than ti takoja . Dhe ashtu veprova . Me kerkuan te kthehesha ne shtepi . E kisha shune te veshtir ate zgjedhje u thashe jo nuk vij per tu tallur ju me mua serisht e t me perdorni si lecke . U cuan dhe im ate me peshtyu ne mes te lokalit . Kam qare aq shume . Ishte nje periudhe qe motra do te lindte dhe me ka mar dhe me luti te kthehesha se ndishta ajo do te vdiste ne sallen e lindjes . Nga meraku per te ( dhe pse ajo asnjeher ne 3 muaj nuk u kujtua per mua) u ktheva ta takoj . Aty te dashurit prinder ben si te penduar dhe une u ktheva prap ne shtepi . Mendova me teper per te ardhmen time . Te mos lejoja qe njerzit te mendoni se isha jetime , mendova t nisja nga e para dhe te harroja te shkuaren . Ditet e para cdo gje shkoi mire . Une kur u ktheva i kam then vetes * ke dy vesh qe po i ben shurdh dhe dy sy qe po i ben qorr* . Pas disa ditesh me thone se vendi im ishte dhoma ime . Do haja do msoja e do flija atje s kusha pune ne dhomat e tjera dhe se zerin s donin t ma degjonin ne muhavetet e shtepise . Nga i madhi tek i vogli me vendosen emrin PLER . Aq u pendova qe u ktheva po s kisha kthim pas do duroja cdo gje . Nga shkolla vija ne pune e nga puna vetem gjumin bj ne shtepi prej 3 vitesh e njejta rutin . Ne keto vite deshira ime ka qen dhe eshte te krijoj familje por ndoshta kam frik te njoh dike , friksohem se do me genjejn e mashtrojne. Ndersa ne shtepi ndjej qe te gjith me urrejne . Im ate ngjasme eshte i derguar i Allahut , njeri i drejte mbush gojen dhe me thot se NE KRAHE S DO MBAJ KURRE NJE FOSHNJE . Po me c t drejt ai me cenon aty ku nuk duhet . Un bj cmos qe ktyre mos tu mungoj gje po ropetohem nga mgjesi der ne dark . Ndihem shume keq . E kam provuar dhe kam biseduar u kam shpjeguar se me bejn te ndihem keq . Por askujt nuk i behet vone . Sot ne mgjes me tha te ikja nga shtepua por iu ktheva i thash se nuk iki . Nese do ik dhe dil ti . Me mallkoi me tha se baba tomorri , baba aliu ( i qofsha fal se jan cende te shenjta ) do me denojne dhe se do me vij fundja ne mes te rruges e shtypur nga makinat . C te bej , si te reagoj . Mos eshte me mire te iki une prap a cfar te bej . Si te sillem se ndihem shume keq??, me falni qe u zgjata . Dhe ju lutem anonim Prinderit me larguan nga shtepia nuk u kujtuan per 3 muaj se a jam e gjalle ,Te gjithe me therasin Lecke Babai me thot ti nuk do kesh kenaqesin te kesh femij ne krah sepse