Populli thote "Kur djeg qumshti i fryn edhe kosit", Burri i kish 4 femije me nje te huaj dhe... | Histori Të Jetës

Populli

Populli thote “Kur djeg qumshti i fryn edhe kosit”, Burri i kish 4 femije me nje te huaj dhe…

Populli thote “Kur djeg qumshti i fryn edhe kosit”, Burri i kish 4 femije me nje te huaj dhe… – Anonym ju lutem, se pari ju pershendes te gjitheve dhe juve administrator te ksaj faqe shume te mire dhe qe na ndihmon te gjithve shume edhe pse nganiher po ka shume komente negative une besoj qe mjafton me i pa komentet pozitive edhe cdo njeri e mer mesazhin e duhun. Desha te ju tregoj nje histori shume te gjate te jetes sime, jam 39 vjeqare kam qen e martuar 7 vite, kam jetuar ne kosove me familjen e burrit, ndersa burrin e kam pas ne perendim, kam nje femij, qe 10 vite jam e ndar nga burri sepse ai kish qen i martuar me nje te huajen dhe ka 4 femij. Pas ndarjes jetoj dhe punoj jashte kosoves dhe kam nje jete shume te mire. Kam pas shum raste per martes po nuk kam guxu me provu as edhe nje se humba besimin te te gjithe meshkujt dhe se siq thote populli (kur djeg qumshti i fryn edhe kosit) po para 6 muajve jam njoftuar me nje djal edhe ai kish qen i martuar por tash i ndar por per mu nuk kishte as nje lloj problem nese e kaloj mire me te, jemi kuptuar shume mire na dy po edhe djali gjitheashtu e ka kalu shume mire me te sa qe edhe filloj ta kerkoj aq shum qe filloj me dasht, kemi shku ne pushime dhe jemi njoftuar me familje krejt kan qene te pajtimit per po dhe jemi kthy tret se bashku krejt ka qene ne rregull kemi kalu jasht zakonisht mir sa qe mendova qe ma e lumtur se kaq nuk muna me kan, pas punes vinte per dite te une dhe kohve te fundit erdh per te jetuar me neve, gjthqka shkonte per mrekulli sa qe baje pytje vetit thash o zot pas gjithe atyre problemev takova njeriun i cili do te me ben te lumtur, po lumturia jone perfundoj shume shpejt nje dite kur u kthym prej pune me tha sot jam veq per kafe hyra ne kuzhin dhe pas pak me thirri dhe me tha gutu shpejt kur shkova trupi i tij ishte i mbushur me sterpik gjaku, mbeta ne vend dhe kafet u derdhen nga habia, pas dy ditesh jemi grind qaq shume sa qe sot e asaj dite aj nuk u kthy ma te ne, shume eshte mu qudit thirr ne tel, shkruan krejt kohen po mrenda nuk hyne, qfar mundet me qene edhe aj eshte shume keq po koheve te fundit edhe une jam lig tersisht ( kam humb shum peshe) ju lutem pa keqkuptime veq qfar mendimi keni ju per kete rast.