Po mendoj qe osht tu lu me mu, por kaniher tham mu kon qe sme don, edhe ky pse humb koh me mu? | Histori Të Jetës
mendoj

Po mendoj qe osht tu lu me mu, por kaniher tham mu kon qe sme don, edhe ky pse humb koh me mu?

Po mendoj qe osht tu lu me mu, por kaniher tham mu kon qe sme don, edhe ky pse humb koh me mu? – Pershendetje! Ju lutem postone anonim bitte. Un qe po shkruaj jom nje vajz si gjith te tjeret kom nevoj per keshilla, qysh ma heret kom pas nje lidhje por mka deshtu, shkoi nje koh e gjate smujsha mu stabilizu, kalova nje periudh shum te veshtire, mendova se sdo mund te dashurohem asnjeher me, por falenderimi i takon zotit jom njoftu me nje djal nepermjet instas dhe bisedojm rregullisht 3 muaj me thot se mpelqen por asnjeher sme shpreh dashuri, eshte djal shum i bukur, i drejt, shifet qe asht djal i mir, dhe nuk dua ta humbas, dua te krijoj familje me te, kur bisedoj me te ndjejem krejtsisht ndryshe, shum e lumtur, eshte e vetmja arsye qe me ben te jetoj, ai jeton ne nje fshat, kurse un qytet, shifet qe asht pak i varfun por zemren e ka te paster, asnjeher si marr lakmi pasuris vetem te kem nje dashni te sinqert dhe te martohem me te… Un ju kisha lut naj kshill qysh ta kuptoj se me don, qysh me bo mem dasht edhe ai qysh e dua un, un i kom tregu krejt per lidhjen qe kom pas, sem ka thon sen, edhe un tha kom pas tkalume por su kon kysmet, nuk e di pse sillet ashtu, qdo her i permendi per fejes apo martes sme thot sen ende heret asht, un nuk kom koh me humb, kajher dyshoj se veq e ka me qu koh me mu, ama kajher tham mu kon qe sme don, edhe ky pse humb koh me mu? Esht i varfer punon qdo dit, kur vjen pi pune mshenon mejher, bisedojm deri ne or te vona, vetem nje her kem dal nkafe kem bisedu, mo skem mujt mu taku se jetojm larg, mua me mungon shum, dua ta kem afer per gjith jeten, por sdi qa me bo, frigohem se nje dit do largohet dhe do lendohem perseri, asnjeher nuk dua ta humbas, nuk e di cili asht qellimi tij, ju lus naj kshill qysh me kuptu se mdon apo jo, qysh me bo mem dasht nisoj qysh e dua un, cili asht mendimi juve pse sillet kshtu me mua, po te ishit ne vendin tim si kishit vepru ju? Ju pershendes gjithve klm…