Po m'doket nuk jam e ksaj familje, se motrat po me maltretojn shume e prindrit spo m'besojn! | Histori Të Jetës
nuk jam

Po m’doket nuk jam e ksaj familje, se motrat po me maltretojn shume e prindrit spo m’besojn!

Po m’doket nuk jam e ksaj familje, se motrat po me maltretojn shume e prindrit spo m’besojn! – Pershendetje po shkruaj nga fb i shoqes anonime te jem. Une nuk kam histori dashurie por diqka me keq familja ime. Jam 19 vjeqe dhe kam 4 motra pas meje vuj shum se dy motrat pas me urrejn se di pse mbajn qka mos mi hupin senet teshat mbajn kurthe me ra npozit tkeqe para prindve prind her mdojn her jo kur mbertet njani kto dyja knaqen tu kesh kajhere thom nashta sjam e tyne qe sillen kaq keq me mu. Masi e kryva shkollen e mesme ja nisa fakultetit dhe e gjeta ni pun rroga e mjaftushme per mu se mu dhimke babi me punu per neve tonat se tonat nshkolla sa isha npun mdojshin mu laritshin per pare po une ju jepsha edhe pam lyp po kto apet nonstop em shajshin me tylifar emri qka mos be qka mos si mos me kan moter e tyne taj prind ma bojshin pse poj shan ti e sene a une kurr sen sju thom se dini ju qka hjek pej ktyne qka tblej mi prishin sen sem lajn drit me sy me pa edhe dor qojn nmu taj une me jav kthy me doreen shtihohen hin i prejn durt vet e i thojn babit qe une jav kam bo o spo muj ma une kshtu spom duron shpirti ma shum se sen sju boj atyne bre shpesh her kam tentu me lendu veten ose me ik najkun po i dashuri jem gjith mka nal tum fol e mthot kur tmartohum shkon per prind tu rrin aty ato dyja skan qka met bo ma se je me mu ama mthot mos fol ti keq kurgjo se ata jan familja jote prap se prap e mir e keqe familja jote jan. Shpesh e marr motren e vogel 3 vjet i ka hyj ndhom e perqafoj kaj nkrah tsaj se skam me kan me fol qka mbajn kto dyja tash e kam lan punen as nfk spo du me shku se spo muj edhe pun edhe fk edhe mej ba punt nshpi ju thash prind ma shum ju besojn ktyne dyjav une se di nashta sjam e tyne sdi pse sem dojn shum po hjek pej ktyne shum veq Allahu e din sa shum vuj a munet ni moter me ja ba kshtu motres tvet be qka i kam kqyr une mami kur sish aty si syt e ballit i rujsha se mos po lenduhen a najsen bile kta tparafunden vet e kam rrit deri i ka ba 3 vjet ka menoft qe mu mka mam se tu e kqyr pos une e sot edhe ajo em sulmon e qka mos. E zgata shum po po du kshill pej juve une po vuj shum besoni me lot bi flej e me lot qohna me lot ha buk kajhere edhe prind em dojn e mkan shkollu e tona tmirat mi kan bo po kto dy motrat sem dojn pse ma bajn kshtu ishalla nuk provohni kshtu se shum e ron ish motrat met bo keq. Faleminderit qe e lexuat historin time.