Per te dashurin tim te par shtina vellaun ne bela , I dyti ka femij dhe e dua shume por me dhimbset gruaja e tij sepse...! | Histori Të Jetës
Per te dashurin tim te par shtina vellaun ne bela , I dyti ka femij dhe e dua shume por me dhimbset gruaja e tij sepse

Per te dashurin tim te par shtina vellaun ne bela , I dyti ka femij dhe e dua shume por me dhimbset gruaja e tij sepse…!

Per te dashurin tim te par shtina vellaun ne bela , I dyti ka femij dhe e dua shume por me dhimbset gruaja e tij sepse  – Mirmbroma… edhe un si qdo femer qysh ne moshen 20 vjeqare filloi vuajtja jem. mu semur babai nga semundja e kancerit, dhe un e merzitur per babin qe nuk kishte shpetim. nje djal qdo dit me telefononte un isha aq e merzitur per babin qe po vdiste ai nuk me linte rahat e shaja e ofendoia po prap me merke ne tel. kur me vdiq babi me thirri prap me ngushlloi per baben aq shum qaja per babin o Zot tash po me mbushen syt me lot. une nuk e kam njoft at djal asnjiher ne jet se kisha pa nji dit ma mbushi mendjen me dal me taku, aj kishte ardh me qellim qe tme boi per vete dhe ja arriti qellimin me shfrytzoi ma shkaterroi jeten ishte hera e par dhe e fundit qe takova. para se te kthehem ne shpi vllau e kish kuptu qe un kam dal pak para se me ardh ne shpi qela deren e kerrit e u gjujta kur e kam pa vllaun me arm ne dore nisi me gjujt me lendu at Qen dhe un u lendova sot e asaj dite kam shenje ne trup se jom dal prej kerri deri sa u kan tu vozit. ne at gjendje qysh jom kan me ka maltretu vllau me pyste kush ishte qa disha mi tregu se as vet nuk e kam njoft kurr mendojke qe po e fshehi prej ti te verteten, edhe pse shum e veshtir per familjen tem ma falen gabimin por un qdo her ne prani tyne e ndisha veten shum keq sikur me kqyrshin me sy tjeter. dhe kalun 4 vjet per mes ni shokut njoftova ni djal ja tregova rastin tim me pranoi ashtu qysh isha me tha harroje te kalumen qe te ben dem. me kalimin e kohes nisa me dasht qdo dit e me shum ishte hera par qe dashuroja dikon edhe aj me dojke shum qdo her ne prezencen e tij u ndisha shum e lumtur qdo her bente gjithqka qe te me bej te lumtur ju betohem ne Zot se kurr ne jet skom dasht kond si at person lidhja jon zgjati 2 vjet, u ndam per shkak se familja ti jo kushte te mira per jetes dhe ai donte mu largu jasht kosove dhe ni dit ja propozun ni qik jasht ks u martu shkoi tash ka ni djal me thirr ne tel. qdo her qe fol qan ne telefon me ka thon qe deshiron mem marr se nuk mundet pa mu qe me dashuron me shum se kurr, por un nuk po mundem me ja shkatrru familjen aj tash ka ni fmi dhe grun ajo ska faj pse un me ja shkatrru jeten asaj, qysh me ja marr un burrin qe dikur ishte dashuria e jetes tem. vuaj shum per to kam nevoi per to po aj tash ka familje rruget tona jan nda. lus Zotin qe aj ta dashuroi grun e tij aq sa me ka dasht mu se un se kam ndermend me ja prish familjen pa marr parasysh sa e du. sot kam ditlindjen 27 vjet i bona dhe hala spo mundem me vendos per jeten tem se spo kam vullnet per kurgjo ishalla me kuptoni sa te veshtir e kam. ju lutem mos ofendoni nisuni nga vetja po tju ndodhte dhe juve kshtu qa kishit bo Per te dashurin tim te par shtina vellaun ne bela , I dyti ka femij dhe e dua shume por me dhimbset gruaja e tij sepse