Pasi u martu babi me njerken,Mua Vellaun Gjyshen na perzuren nga shtepija

Pasi u martu babi me njerken,Mua Vellaun Gjyshen na perzuren nga shtepija…

Pasi u martu babi me njerken,Mua Vellaun Gjyshen na perzuren nga shtepija…-Anonim ju lutem.pershendetje per te gjithe fansat e kesaj faqje.un jam nje vajze 19 vjeq dhe kam pasur nje jete te keqe qe nga mosha 9 vjeq kur me vdiq vellau pastaj nena ime qe vdiq me bebe ne bark kur un isha veteem 10 vjeq dhe mbeta vetem me babin vellaun dhe gjyshen time,un u mallkova ate dite qe babi im u martu me nje tjeter grua sepse ajo na ka malltretua mua gjyshen dhe vellaun tim te vogel ajoo qaq kesh na beri sa gjyshen e largoj nga shtepija pastaj ajo na beri gjdo te keqe mua e velllaut tim babi ishte gjdo here ne anen e njerkes nuk na besonte kurrreee per gjerat qe i thoshim qe ajo po na i ben .Une dhe vellau mbetem jetim nga nena dhe babi sepse babi u larguu shumm nga ne,shume here ka ndodhur qe nuk me ka jepur pare per te shkuar ne shkolle shum here me ka lenduar me fjale saqe deshiroja te vdisjaa dhe asnjhere nuk kam pasur force tija kthej fjalen sepse e kisha babe na beren aaq shum te keqe njerka sa un tashme e 3 vite jetoj ne me gjyshen ne shtepine e agjit dhe qdo te keq e te e pranova me duar te hapur sepse Zoti ishte ai qe qdo here ma largonte trishtimin gjdo qaj dhe lutem per Nenen time e cila nderroj jete dhe mua me mungon shum qysh nga vdekja e saj kam vdekur edhe un bashk me te nuk e kisha ditur se qfar babe te keq kam afer vetit kaniher thom me mir qe ndodhen keto gjera se ndoshta isha rritur me bindjen se babin e kam te mire e ne realitet aj qenka nje i pa shpirt se si mundi me ja kthy shpinen Nenes se vet pastaj femive nuk e di pse nuk ka pik frige ne zemren e tij ah moj Nana jem shpresoj qe po pushon e qet ne boten e amshueshme e shpresoj shum qe je mire dhe te jesh e sigurt se ketu ne ket bot nuk po ja vlen te jetohet pa ty mbeta jetim edhe pa babin na la per shkak te nje njerke e cila me ardhjen e saj na shkaterroj totalisht por e di nje gje qe Zoti i madh do ja kthej heret a po vone si asaj ashtu edhe babit.Tashme babin ka kohe qe se kam pare as nuk i bene per mua deshta prej juve keshila sa me te mira a jam un fajtore per keto ndodhi apo fati im esht i tille ju kisha lutur te me jepni keshilla se i vleresoj shum sepse askush nuk me ka keshilluar apo nuk ma ka treguar rrugen perveq Allahut meshire plot Zzoti mos e lashte askend pa prinder sepse vetem atehere ke mbetur pa asgje naten e mire te gjitheve