Pasi ndërroj jetë djali im nusen e perzura dhe fëmijët ja ndala tek unë... | Histori Të Jetës
Pasi ndërroj jetë djali im nusen e perzura dhe fëmijët ja ndala tek unë

Pasi ndërroj jetë djali im nusen e perzura dhe fëmijët ja ndala tek unë…

Pasi ndërroj jetë djali im nusen e perzura dhe fëmijët ja ndala tek unë…-Mirmrama histori tjetes. Nese bon me shenu ish kan mire ama spo du kerkush me shkru masanej me ofendime jo je gabim anej knej se ju smundeni me kuptu dhimten tem edhe me than valla paske gabu e ksi sene. Une jam nje gru 57 vjeqare jetoj ne ks dhe punoj ne komun. Jam e fort shume per vjet qe i kam edhe mundohna sa ma shpejt mi kry punt e mia qe mos me ju ba barr kerkujt. Burri mka vdek qysh moti edhe kurr ma skam tentu me u martu as me kqyr tjeter kan per shkak se i kisha fmin e mdhaj. I kam pas dy djem per qefi bukuroshat e nanes edhe dyt tmartum. Per mashallah, syni keq kurr mos mi paft se ska pas ma bukurosha se ata dy. Njani ende jeton ama djali madh me ka vdek. Krejt historia ka fillu si ka vendos djali me mu martu edhe be po tboj qe qaty e kam pa deken e djalit me sy tmij. Une shume jam nje tip qe mundohna maksimlaisht mi kuptu djemt e mi se jam moderne edhe mundohna me ec me kohen. Djali kur mu pat njoftu me grun e vet nfillim sem ka pelqy, i thash djalit o so kjo per ty se kjo o e keqe edhe so per neve e paska veten nqef se shume e tharbt. Shume pa shije edhe sdi diqka sum ka hi kurr nzemer. Prap se prap une jam nje person shume qe perbina per fmit e mij edhe mundohna me u pajtu me ta edhe mos me jau prish qefin. Kur u martum hiq skesh e knaqt po hatri djalit tu u mundu me ba sa ma shyhret se vet burr e vet gru jam nket shpin tem masi mvdiq burri. Jam nje tip qe skam qef mu perhap e me marr vesh dyeja. Mi ra ma shkurt, mas nja 3 vjete i bani nusja dy djem bineq edhe mpat vdek djali ndeshje. Si u kry e pamja ja kam nal fmin edhe e qita prej shpis nusen, ska qka lyp ma kjo nshpin tem ashtu kshtu tullusum e kam pas. Kur e kam qit ju thash djalit tvogel djemt munet me ardh mi pa sahere dush ama jo kjo me jetu me neve se thij zoti ma ka bo edhe sun penduroj ma se e kam ps djalin gjall e dojke fort e sdojsha qefin me ja prish se shanc skish ps ajo tharptina me shkel pragun tem. Une kam emer, jom puntore, jom nje gru qe din edhe nuk jam une per me marr tulifar reje. Qe djali vogel e ka nusen fenomenal eshte e mir me tonat e madhja si kathader e keqe edhe tmerr. Une jam shume tmerr per qito sene . Tasht krejt familja pom kritikon tu mthan hej a je normal i ke nda fmin prej nanes anej knej po skam qa mi ba. Krejt mu kan tek ti je e keqe qfar gjyshe je ti anej knej po sdi qa me than ma shume se ataa hiq se du veq hatri djalit qe sahere te menoj qe djali mka shku ntjeter dye mkallet shpirti per ta qe se ka shiju kete jete sa u kan gjall me naj gru qe ja ka vlejt po ajo e keqe e pa vyme. Sa ma pk ofendime tlutna se e di qe jam gabim ama skam qka me i ba se e keqe edhe u kry. Nese nuk e don dikon badihava e ki le ma me jetu me ta e me pa ka tsillesh kuku. Krejt familja mu kan gju mi kry qa je tu ba anej knej ama skam qa me ju than se pernime pom vjen keq ama djalin e kam pas dukat su kan kerka per ta edhe ssma ka marr menja qe martohen se fundi fundit kisha kembngul me pas dit qe ndrron jete ama njeri se din vdeken. Bineqt jon tvogel edhe kurgjo sdin niher ama me kohen msohen me mu edhe qathere kan me dit qe une e kam pas me drejt me qit nanen prej shpis se nuk jetohet me dikon qe sta don zemra shkurt e shqip.