Pasi kuptuan vjehrrija qe do dalim ne amerike , Na ndalojshin me gjdo kusht po ashtu dhe vellau i burrit te gjith u quan kunder sepse...! | Histori Të Jetës
Pasi kuptuan vjehrrija qe do dalim ne amerike , Na ndalojshin me gjdo kusht po ashtu dhe vellau i burrit te gjith u quan kunder sepse

Pasi kuptuan vjehrrija qe do dalim ne amerike , Na ndalojshin me gjdo kusht po ashtu dhe vellau i burrit te gjith u quan kunder sepse…!

Pasi kuptuan vjehrrija qe do dalim ne amerike , Na ndalojshin me gjdo kusht po ashtu dhe vellau i burrit te gjith u quan kunder sepse – Pershendetje histori te jetes,kum jetu me burrin vjehrrin dhe dy femije ne kosove burri i ka 5 motra te cilat qe te gjitha jetojn jasht po ashtu ka edhe 3 vellezer qe jetojn ne gjermani me grat e fmit e tyre pleqt jon kon me mu dhe burrin dhe djemt e tjer as qe interesu me i marr ndonjeher,bijat vishin shpesh me ka ni kerr fmij pleqt jon kon te ran te dy jon rrallu shpesh gjujshin me fjal u kapshin palidhje qe 10 vjet martes u pata lodh tu u merr me pleq per shkak tyne jom blloku jom nal prej pune se ska pas kush mi kqyr kta thjesht e kum harru jeten tem kum sakrifiku per hir te burrit .Un me burr me rrog te arsimit kem jetu nuk e kemi pas gjendjen e mir financiare edhe nuk kemi pas kurfar ndihme prej vllaznive te burrit qe jetojn jasht edhepse pleqt kan qen me neve,te jashtit gjith kan gju fjal punoni kerkush smun e nimon kerkonin a kan harru qe un jom nal prej pune per pleqt e tyne qe ata i kan bab e nan …nejse kemi mbijetu ashtu siq kemi mujt,edhe bijat qaq shpesh jon ardh e u dasht mi prit qysh o ma se miri jon ardh vakt e pa vakt kerkush sjav ka prish per kurgjo po asniher pleqve doren sjav kan ngjit e lodhur prej ksaj jete kum apliku per green card para dy vitev edhe deshti fati e fitum un me burr e fmi.Familja e burrit vllezrit dhe bijat qe deri dje u livdojshin me jeten luks qe e bonin jasht kur e muren vesh qe dojm edhe na me dal u tranun ndryshun komplet kan bo qmos me na nal ne kosov se i ka kap sikleti i pleqve tash qe duhet mi marr ata ,e kallxun ffyren e tyre te vertet sa egoista paskan qen mos me pa vllaun e vet mire nejse bonen qmos mos me na lan me ardh ne amerik po un koqita i thash burrit fmija kan me na shku posht meno pak per veti se eshe na kem jete insistova gjithqysh mu nis per Amerik edhe u bo un nje pjes te familjes e kam ne amerik prej para luftes ata na kan ndihmu mu akomodu,sot u bo nje vjet qe jem ktu ne amerik besomni syte mu kan qel pom doket qe kum lind per se dyti jeta na ka ndryshu per te mire e kam ni porosi per krejt nuset e qikat qe jetojn ne kosov kujdes kur te martoheni matni punt mir se po tu kajke nana ne kallabllak mos sakrifikoni per familje te burrit se spo ta dike kerkush ne fund apet e keqe jete po jetone jeten e juv kur te ju vjen sha nca per jet mat mir ecni se kerkuj spo ja nijke per kerkon mos u bllokoni per vjehrri se ata dikur desin e fmija e juv kan me ju gjyku ton jeten..! Pasi kuptuan vjehrrija qe do dalim ne amerike , Na ndalojshin me gjdo kusht po ashtu dhe vellau i burrit te gjith u quan kunder sepse