Nuk me pranuan ne pune vetem pse isha e mbuluar , Kur shkova ne intervisten e punes aty ishte shefja e repartit e cila sapo me pa me tha te me kishe then se je e mbuluar do te…!

Nuk me pranuan ne pune vetem pse isha e mbuluar , Kur shkova ne intervisten e punes aty ishte shefja e repartit e cila sapo me pa me tha te me kishe then se je e mbuluar do te – “Pershendetje  un qe po ju shkruaj jam nje grua e besimit islam . dmth jam e mbuluar. ka 2 muaj qe po kerkoj pune neper firma te ndryshme te robaqepsise ose te kepucarise ktu ne tirane. Dhe desha te thoja qe me vjen jashzakonisht keq kjo qe po ndodh ktu ne shqiperi. isha dje te nje firme robaqepsie per te.kerkuar pune pasi pashe lajmerimin ne gazete. kur me pa shefja repartit me tha te me kishe thene qe je e mbuluar .se ne e kemi me ligj qe mos ti marrim ne pune . dmth e kishin porosi nga shefi madh. mua me.vjen keqe tha po kshu jan rregullat. mir moj i thashe pse ne muslimanet s’kemi femije per te ushqyer per te shkolluar .neve nuk hame nuk pime . ne nuk jetojme sipas jush . ky esht rracizem dhe diskriminim i hapur . jam shum keq . Zoti ju ardhte hakut te lutem publikoje anonim .meqense hera pare qe ju shkruaj po s me mbajti me shpirti. Zoti ju ruajt” Nuk me pranuan ne pune vetem pse isha e mbuluar , Kur shkova ne intervisten e punes aty ishte shefja e repartit e cila sapo me pa me tha te me kishe then se je e mbuluar do te