nuk kam mujt me u martu derisa

Nuk kam mujt me u martu derisa mi bani djali 10 vjet, tash e kam gjet ni tjeter mashkull por nje dite e nxana duke …

Nuk kam mujt me u martu derisa mi bani djali 10 vjet, tash e kam gjet ni tjeter mashkull por nje dite e nxana duke … – Pershendet ! Jom nje femer nga kosova se jetoni ne Angli ! Se pari I pershendes te gjithe lexusit , dhe une Si te tjeter deshta me fol pak per jeten tem , une isha shum e re 18 vjeqare dhe u dashurva me nje djal nga mitrovica dhe Si te gjithe e vendosum shum Shpejt u feju dhe u martum, mas kater muj martes E Mora lajmin se isha shtatzana, jemi kan qaq Qift I lumtur se o Zot ajo dashuri sdi qysh erdh deri ketu mas 9 Mujve na Fali Allahu Djalin , erdh vjehrra ne angli dhe Cdo Sen perfundoj mas neve dyve! Nuk kam mujt me u martu deri sa mi bani djali 10 vjet e kuptojke djali , u takova me nje mashkulli Nga kosova dhe aj ish kan I martu e kishe pas edhe nje qik prej martese tjeter , u Martum krejt erdh edhe ky ketu ku jetoj une jasht kosoves, Mir krejt Cdo Sen shkojke Mir , deri mas 6 mujve , une punojsha edhe ky punojke kapak se shkojke shkolle me mesu gjuhen, dita mas dite diqka vike shum nervoz ne shpie , edhe nje dite une tu Ardh prej punes ky me tha ne telefon edhe nje ore svi ne shpi e thash hajt shkoj te shkolla e te ja boj surprise me marr aty ku osht shkolla osht nje qe lun bixhoz kur sdi qa pa hiri po kthena me kqyre aj aty po del po I nxerr paret prej bankes prej kartes tem po hin apet aty ne lujt e prita deri sa dul, ja qova nje mesazh I thash se po vi me Kerr me te marr , tha ani , aj Nuk Edike si e takova me tha me nje here Ti kam Nxerr do pare prej bankes se nje djalit qe osht refugjat ketu me mua ne shkolla ska Pare , nuk I thash kurrgjo e lash , edhe tash e ka marr vesh se Edi nuk I kam Bertit po e kam ul e kemi fol Me ka than me fal qe ste kam kallxu po e kam problem edhe kurr smuj me lan se e luj qysh prej se I kam pas 21 vjet, Pasha Allahun jom mbet spo di ka me ja majt me dua e dua Nuk me trajton keq por me qit pune Edi qe kurr shpi skena mu bo more Allah qe din dikush me keshillu qka me bo ju kisha lut qa kishit bo flm per Mir kuptim, hala sfemi skam me to ! Qite doren sikur per Dikan ne familje te juv qa kishe than me bo , krejt te familje po me thojn leje po vallahi bre spo dua mi ndru burrat se as une sjom si ato lop ne pazar mu shit ka duash ju lumtem tregoni? – Nuk kam mujt me u martu derisa mi bani djali 10 vjet, tash e kam gjet ni tjeter mashkull por nje dite e nxana duke … –