Nuk do ti fali kurr sa here kur jam keq i mallkoj ata qe me sollen deri ketu , Jo asnjehere jo nuk do ti fali une nuk do te mundem tua kthej hakun por... | Histori Të Jetës
Nuk do ti fali kurr sa here kur jam keq i mallkoj ata qe me sollen deri ketu , Jo asnjehere jo nuk do ti fali une nuk do te mundem tua kthej hakun por

Nuk do ti fali kurr sa here kur jam keq i mallkoj ata qe me sollen deri ketu , Jo asnjehere jo nuk do ti fali une nuk do te mundem tua kthej hakun por…

Nuk do ti fali kurr sa here kur jam keq i mallkoj ata qe me sollen deri ketu , Jo asnjehere jo nuk do ti fali une nuk do te mundem tua kthej hakun por – Pershendetje une qe po ju shkruaj jam nje 20 vjeqare ate qe perjetova une mos e perjeftoft askush ate qe ta bene shoqeria nuk ta bene askushi isha vetem 17vjeqare kur njoha nje djale te moshes 20 vjeqare ate e njihte edhe vete prindi im pasi kishin qene te njohur shum me heret nje dite ai erdhi ne shtepin tone ta kerkonte babain tim per te dal me pi kafe ai papritmas me hodhi nje shikim qe dot nuk e largonte prej asaj dite qe me pa vinte shum shpesh tek ne kinse per ta takuar baban nje dite prej dite dolen prap te pinin kafe diku kur babai erdhi ne shtepi ai i kishte thene se po e dua vajzen tende per nuse te tij kur babai u kthy ne shtepi me tregoi gjithqka se ishte djale i mire dhe i nje familje te mire me kerkoi qe te njoftohesha dhe pranova fillova te kontaktoja me te permes rrjetit social dhe me pas filluam te dilnim gjdo dite e me shum me shprehte dashurin e tij ndaje meje sa i mire qe u tregonte deri sa nje dite me beri te dashurohesha ne te sillej shum mir gjdo moment me kerkonte me thoshte se pa mua nuk do te kishte jete dhe se deshiron te jem e tija pergjithmon fillova te afrohesha me shum ne te po kalojne muaj ai filloj te largohej nga une ndersa une e doja gjdo dite e me teper i kerkoja kthimin nuk u kthye me kurr ate e njoha edhe permes shoqes time ajo me sa duket i kishte folur shum gjera te kqija e te paverteta per mua dhe mua me fliste per te gjera te ngjashme ai u largua me tronditi shum ikja e tij me shkatrroi jeten isha si ishte me se miri isha duke e vazhdu shkollen isha nje vajze fetare isha nje nxense shum e mire dalngadale fillova tju shmangem mesimeve fillova te devijoja shum u largova edhe nga namazi me vone ne moshen 19 vjeqare u njoha me nje tjeter djale me te edhe perfundova ne martes por fatkeqsisht nuk i gezohem aspak kesaj martese si ne ditet e para Humba familjen , miqt, shkollen, fene dhe gjithqka shkaktar ishte vetem ai qe me kerkoi dikur tek babai im me devijoj nga jeta me humbi rinin me mori gjithqka nga duart sot jam shum keq me mungon shum ajo koha kur isha ne moshe te re qe i gezohesha asaj jete te thjesht qe kisha me mungon gjithqka e asaj kohe me se shumti me mungon udhzimi qe kisha ne fene shoqja ime ishte tejet e devijuar i flisja gjdo here per fene doja qe te kthehej ne rruge te drejt por fatkeqsisht ajo me qiti ne rrugen e saj ndersa sot ajo e gezon jeten e saj ajo dhe ai djal qe dikur me kerkoi me shkatrruan jeten me humben rinin me moren gjithqka nga duart nuk do ti fali kurr sa here kur jam keq i mallkoj ata qe me sollen deri ketu jo asnjehere jo nuk do ti fali une nuk do te mundem tua kthej hakun por kete ja kam lene Zotit sepse ata me larguan nga rruga e drejt me mashtrimet e tyre tani edhe pse e martuar prap nuk jam e lumtur Sepse burri me ka mbyllur ne shtepi nuk me lejon te shkoj askund bile rralle edhe te familja ime shpesh e ze duke me trathtuar me mesazhe te ndryshme me ish te dashuren nuk di qfar por jeta me kishte mallkuar shum shpesh ndihem sikur nuk e kam askend jeta me shkatrroi me perplasi per toke jam lodhur shum i mallkoj ata qe me sollen ne kete gjendje tani e kuptoj se lumturia ka vlere me shum se gjithka dhe ate moti kohe e kam humbur fal disa njerzve Nuk do ti fali kurr sa here kur jam keq i mallkoj ata qe me sollen deri ketu , Jo asnjehere jo nuk do ti fali une nuk do te mundem tua kthej hakun por