Njerzit po na ofendojne pse Zoti nuk po na qon femij,Por dashurija jone gjdo dite dhe me shume po rritet... | Histori Të Jetës

Njerzit po na ofendojne pse Zoti nuk po na qon femij,Por dashurija jone gjdo dite dhe me shume po rritet…

Njerzit po na ofendojne pse Zoti nuk po na qon femij,Por dashurija jone gjdo dite dhe me shume po rritet…-Mirdita te gjithve ju lutem Anonim. Jam nje grua 30 vjeqare e martuar qe 5 vite dhe nuk kam femi?Jetoj vetem me burr ne gjermani.Ai esht drita e syve te mi me don dhe e dua.Qe 5 vite tentojm per nje shtatzani po pa sukses kemi qen neper mjek ktu dhe kam ber IVF 4 her ,dy her pata sukses po ne javen e 6 undal zhvillimi i bebes e dy her tjera nuk pata sukses ,para nje muji bera edhe IUI po pa sukses pas shum terapive e mjekimeve mbeta prap e zhgenjyer nga ana e mjekve sa qe kur ju thash ku esht problemi mu pergjigj tha nuk e di ? Disa mjek tjer me than se sperma esht e dobet, shpresat te All-llahu esht e madhe per mua edhe nuk do ndalem edhe pse kam pas shum zhpenzime shum shtres, shum merzi,shum , lot,shum zhgenjime ,shum ofendime prap jemi ber te fort saqe askush nuk mund te na ndaj mua dhe burrin tim sepse na jemi te dashuruar pa kushte. Neve na ka krijuar All-llahu per njeri tjetrin deri ne frymen e fundit,kjo esht sprov e All-llahut qa vjen prej All-llahut me duar hapur e pres,Qdo dit eme teper dashuria jon po rritet sa do qe njerzit na ofendojn na ranojn me fjal kqyrin mena nda me fjal e tyre All-llahu po na shton dashurin edhe me shum. Une bej namaz dhe elus Zotin qdo dit, net per nje femi sepse vetem ky na mungon asgje tjeter Elhamdululah edi qe nje dit edhe mua Zoti do me bekoj me nje femi te hajrit si gjith juve shpresa esht emadhe tek ne don Zoti e behet sebeb ndonje mjek. Te gjith ju qe kini pasur ket rast do ju kisha ditur per nder sikur teme pergjigjni se ku mund te drejtohem ne Kosov te naj mjek qe usht imir ket profesion.Faliminderit per mirkuptim te gjithve dhe Zoti ju nderoft,Asnjeher mos ti humbim shpresat ne meshiren e All-llahut All-llahu ka fuqi te madhe per qdo gje mjafton vetem nje fjal e ti qe thot behu dhe behet e atyre njerzve qe pona lendojn neve qe skemi femi ju them sikur te ishi ne vendin e ton sikur te sakrifikoni gjithqka per ni femi sikur edhe paren e fundit ta jepni vetem per nje shpres sikur tna kishi fshir lotet ne vend te atyre fjaleve Bota do te ishte me e mir per te gjith.Shume shpresoj qe do ta mar ndonje ndime apo keshill se ku te shkoj apo te drejtohem.Edhe pse kjo pune esht ne dore te Zotit por ne duhet ti bejm sebepet ne menyre qe Zoti te na ploteson deshiren.Ju pershendes Zoti i madherishem ju rujt kudo qe jeni Shqipetart e mij.