Njerka na don si te ishim femijet e saj,Kurr asnje zenk me te vogle nnuk e kemi pasur

Njerka na don si te ishim femijet e saj,Kurr asnje zenk me te vogle nnuk e kemi pasur…

Njerka na don si te ishim femijet e saj,Kurr asnje zenk me te vogle nnuk e kemi pasur…-Pershendetje! Jemi 3 femi dy motra dhe një vella! Prinderit e mi duheshin shum u moren me deshire, fryt I dashuris ishim ne femijet! Familjen tone te lumtur e kishin lakmi te gjith, por lajmi per semundjen e nenes e zbehi ate lumturi! Nëna ime u operua me sukses nga kanceri, por semundja pas dy viteve shfaqet serish dhe kesaj radhe edhe me fuqishem neper krejt trupin! 1 vit ankth, lot dhe dhimbje! Mengjesi I 8. Qeroshit e mori nga ne me te shtrejten tone, bijen e vetme te gjysherve te mi! Ishim ende femi per ta kuptuar humjen e madhe. Ajo me nuk ktheheshte, ajo qe na ngushellonte iku, tani me banonte ne varrin e saj! Per 4 vite resht babai im u kujdes per ne, e kishim babi dhe mami! Vitet e adoleshences, serish babi me mirkuptim per ne, na shkolloi dhe edukoi me gjith te mirat e botes! Per te mos lenduar kujtimin e nenes nuk deshironte një martes me tjeter grua! Pas 4 viteve vendosi te martohet serish me bindje te thell dhe fjalen qe e thonte perher se femijet nuk i anashkaloj per një grua! Mengjesi nuk ishte I zakonshem ate dit sepse babai na tha ne tryeze se ne mbremje do te vinte nje grua! Mbremja erdhi, një grua e moshes se mesme (40 vite) hyri ne shtepin tone tani edhe officialisht bashkeshortja e babit! Ditet kalonin, njerka tregonte sjellje jashtezakonisht te mir, kujdesje per ne, gatuante, pastronte dhe cdo dit sikur rraportet tona me te perforcoheshin! Plot 16 vite bashk asnje zenke, asnje fjal te keqe! Zoti nuk i fali femi, ne ishim per te familje! Tani ka 16 vite qe jetojm me te, një grua me zemer te madhe qe fal shum dashuri! Na martoi te 3 femive me gjitha te mirat, na don shum dhe e duam! Vetem se nuk e mban emrin Nene perndryshe pas babit eshte personi qe na djeg zemra me se shumti! Dua ta falemnderoj per kujdesin qe sa vite! Të kemi borxh per zemren qe e tret per ne, te duam gjithmon pran nesh! Ti je shpirtbardha ime!,na don shum dhe e duam! Vetem se nuk e mban emrin Nene perndryshe pas babit eshte personi qe na djeg zemra me se shumti! Dua ta falemnderoj per kujdesin qe sa vite! Të kemi borxh per zemren qe e tret per ne, te duam gjithmon pran nesh! Ti je shpirtbardha ime!