Nga Mami me shum kam ndi ofendime se fjale te mira,Kur kemi musafir me thot shtrig kthe buken... | Histori Të Jetës
Nga Mami me shum kam ndi ofendime se fjale te mira,Kur kemi musafir me thot shtrig kthe buken

Nga Mami me shum kam ndi ofendime se fjale te mira,Kur kemi musafir me thot shtrig kthe buken…

Nga Mami me shum kam ndi ofendime se fjale te mira,Kur kemi musafir me thot shtrig kthe buken…-Mirmrama.Sdi sa her kam desht me shkru qitu per naj kshill po thash hajt se bohet mir, po kjo situat para do dit qka um ka ndhodh o kan chnaca e fundit. Po ju tregoj pak historin time, I kam 24 vjet jetoj me mamin e 2 vllezer ma t madh se une jetojm n Austri qe prej 1998 dhe prind i kam ndame. Prind e mi jan nda arsyja qe babi im nuk dojke me lan bixhozin, alkoolin, e tradhtojke mamin me femra dhe neve nuk ja jepke pare per me ble as tomel me po i hargjojke mas qato vena qe kan muzik live. Nejse, une dokna identik si babi im, kam flokt tzeza dhe syt te zi prej qe jom kan e vogel e verejsha qe mamit shum i pengon qe dokna ni aj, me bo naj sherr si gjdo thmi um shajke um thojke, a kudra po e poshter je si baba yt ncnnc me paragjykon pse dokna si baba jem. Ma shum kam ni mami jem ka um ofendon se sa qe um ka than naj fjal t mir edhe se mbaj men kur mami im um ka perqaf najher ose mem puth n faqe a diqka kurrrr. Tash qe jom ma e madhe mas punes um thrret gjith me shku mejher n shpi me ja bo do buk per vllaznit, une gjdo nat jau bo buken edhe e fshi shpin gjdo nat kur kthehna prej pun ama mami eshtbn shpi ton diten nuk me ndhimon kurgjo pret me ardh une n shpi mas 11 ore n pun me bo krejt. Ok para do dit erdha prej pun n ora 20:00 edhe jam kan teper e lodht se punoj n spital dhe pritova me bo buk per familjen normal. Kur um ka ni mami tu than wow qka jam lodh u qu dhe um tha a more kuder tybe sje ul pa ja nau bo do buk i thash jo bone vet ton diten je kan t shpija, veq kur mu ka kap flokt e um ka ngrre zhag prej kuzhines dej n dhomen time edhe mu mshojke boxa n ftyr u munojsha me mshef ftyren se munojsha kuku smoj me shkunn pun me ket ftyr, ah more thash vet me veti qka bona une qe kurrrr sum ka respektu si qik. Kaniher vllaznit um mbrrojn nese jon aty ama ata ma shum e besojn nanen time. Harrova me cek qe kur na vin musafir une as telefonin nuk e preki tu i prit musafir e tu bo hyzmet e nana jem vjen n kuzhin e um shan thot hajde mo oj shtrig gutu ma shpejt qite buken n tavolin para krejt musafirve dhe shumm ndhina pa vler… Nuk po di qka me bo um ka lodh jeta, kaniher po mendoj qe sa ti boj edhe do pare e me ik prej qiti venit ama apet se apet um dhimet nena nuk e di pse..