Nga gruaja u ndava per shkak te Nenes time,Ajo u martua por burri i nderroj jet... | Histori Të Jetës
Nga gruaja u ndava per shkak te Nenes time,Ajo u martua por burri i nderroj jet

Nga gruaja u ndava per shkak te Nenes time,Ajo u martua por burri i nderroj jet…

Nga gruaja u ndava per shkak te Nenes time,Ajo u martua por burri i nderroj jet…-Mirmrama.Une jam nje djale nga komuna e gjilanit jam djali i vetem i ne familje kam dhe 3 motra dy prej tyre jan te martuara e vogla esht akoma beqare historija ime fillon kshtu une sapo mbarova klasen e 8 ne at koh mu dasht te filloja punen ne pa mundesi per ta vazhduar shkollen e mesme ne ata koh babin tim e kishin nxjerru nga puna se pae nuk ishte mir me shendet dhe isha i detyrura te punoja e te djellrua te ardhura ne shtepi fillova pune si puntor krahu gati per 3 vite me von u punsova ne nje market si sekorit ne mengjes shkoja ne shtepi pushoja pak dhe dilja kerkoja pun qe ma shum nuk gjeja isha i detyrar se nuk me mjaftoni parat per barnata e babait e lere me shpenximet tjera dhe me shtepi ishim shum keq kishim nje shtepi te vjetet qe dita dita rrezikohej se dot bije nje dit deri sa po shkoja ne pun takova nje vajz e cila me pyti diqka une nuk dilja as nje her si shok e mi se nuk kisha koh pun shpi gjum pun ky ishte orari ime nje vajze qe me pelqeu sapo e pash nuk dija as pse undjeva ashtu ajo po jetonte po ne at lagje qe punoja une po per qudi nuk e kisha par as njeher nejse kaloj ni koh dhe dolm bashk u tregova i sinqert ja tregova gjith jeten time dulm dhe 2 a 3 her dhe ithash une nuk kam koh t bredhi rrugeve me ty nese ke qellim serjoz te lutem tregoj familjes tane sepse dhe une kisha te 30 jetat dhe nuk kisha kushte ta qoj naper restorata vendosa ta marr ne shpi por familja saj nuk pranuan asesi se une nuk isha kategorija tyre por qe vajza tyre nuk hiqte dor nga une dhe vedosa ta ik e qova ne shtepi familja ime e priten mir si qdo fillim i nje nuese kerkon koh te ambijentohet e lere mo ne kushtet qe po jetoja une une u mundojsha me shpirt ta boj te lumtur se ndjesha dhe dhemshmeri per ten ku ka jetuar e ku po jeton tani mezi prisja te vija nga puna kur e dija se princeza ime po me prist ne shtepi mas ni viti filluan ngrindjet nga ana e nenes time dhe motrave te mija ato nuk e donin as pak nuk i folnin as njera prej tyre sa isha npun une e ofendojshin mnyra te ndrysha sa filluan dhe mua te ma marrin inat thjesht mes hallve dhe derteve filluna dhe problemet ti lija e te dilja nga ajo shtepi si ti lija nat gjendje qe te gjith i mbaja une gruja ime me luste qe te dalim dikund me qera por une isha i vetmi shpres per ta ku te shkoja me nje pag sa te ult ku ti lija gruja ime duroj dhe nje vit e lutsha nenen time te lutem nene nese nusja ime ste degjon ty ma thuja mua por leni kto grindjet se po du pushim kur po vi nshpi se per ndryshe nuk dot me shohesh as mu gruja duroj dhe nje vit dhe unda nga une une as nje her nuk pata munci te paktn nje dhurat mat voglen sa ishim bashk mja ble por dhe ajo nuk kerkoji kurr as gje nga une kerkoj vetm dashuri pai u ndam me gruna vendosa qe te iki diku jasht ne evrop mes shum malltretimve menxi arrita i gjall ne zvicerr dhe tani jetoj me standarte evropjan gje qe e falmderoj Zotin shum babai me vdiq motrat u martuan nenes i ndertova shtepi te re me te gjitha kushtet dhe paguaj nje gru qe kujdest mir per nenen time,ish grua ime ishte martuar por qe ikishte vdekur burri ne nje aksidet dhe eshte ndar nga aty tani jemi ne perseri ne lidhje dhe kemi vendosur qe te martohemi serisht ama ket radh do e dergoj ne dubai per muj te mijalti e duma njeri tjetrin si te qmendur thon se as kush sune ta nerr fatin tend dhe deshti Zoti mu ma ktheu serisht ish gruja ime tash me e dashura ime e perjetshme ka nje vajze te bukur si mami vet dhe qe do ta dua ndoshta dhe me shum se femit e mi me falni se e zgjata pak.