Ne telefon me tha "Urime fejesa e te dashurit tend, Ai qe 1 jave osht feju e ti rri", s'kam dit asgje kur... | Histori Të Jetës

Urime fejesa

Ne telefon me tha “Urime fejesa e te dashurit tend, Ai qe 1 jave osht feju e ti rri”, s’kam dit asgje kur…

Ne telefon me tha “Urime fejesa e te dashurit tend, Ai qe 1 jave osht feju e ti rri”, s’kam dit asgje kur… – Pershendetje per ju te gjith… Dua dhe un ta ndaj historin time me ju te gjith. E di se nuk to te mungojn ofendimet sepse ne shqiptart i kemi hobi… Jam nje vajz 28 vjece isha e njoftuar me nje djal nga Gjakova per nje kohe te gjate kur kam qene e re kemi pas fillu me u pelqy shume mes veti po kurr nuk ja kemi shpreh deri sa erdh koha edhe ma shprehi qe po i pelqej edhe mu me ka pelqy shume. Ishim perplot 5 vite bashk dhe kemi kaluar shum mir kam shkuar tek aj dhe aj ka ardhur tek un dhe cdo te mir apo te keqe e kemi nda sbashku… Aj me telefonoj se sod vi tek ti dhe erdh ndejtem kaluam shum mir… Nuk ishte ne gjendje shume te mir dhe une si kureshtare e pyeta se ca ke mu pergj jo asgje vetem se jam pak i lodhur… Mbas dy dite me shkruajti nje i afer i ti, dhe me tha urime fejesen un mbeta u shtanga po si me uron ti mua un nuk jam e fejuar… Po tha te urova per te dashurin tend aj u fejua qe nje jav e ti rri… Mbeta pa vetdije se nuk besova se o e vertet. E mora ne telefon te dashurin dhe e pyeta ej je fejuar. Ja nisi te qaj dhe me tha po jam fejuar. Por aj tash me thret cdo dit me shkruan me thot se nuk e mendoj se te kam humb dua tjem edhe me ty un nuk i kthej dot aasnje fjal aj thot se do te kam cdo her dhe do te takoj dhe ma shpesh se cte kam takuar… O zot po si t’ja baj mete … A te behem dhe un idijote sic u be aj dhe tja shkatrroj jeten un edu po dhe e urrej tash. Ju lutem ndonje kshilll ju persh shum Anonime te mbes. Gjth te mirat!