propozoi martes

Ne restaurant me propozoi martes, por nga panika e refuzova dhe prej asaj nate jemi nda!

Ne restaurant me propozoi martes, por nga panika e refuzova dhe prej asaj nate jemi nda! – Pershendetje te gjithve, kam nje problem shum te madh ne jet. Deri para 2 viteve jetoja ne CH me prindrit por per studime tash jam ne UK ketu e njoftova nje djal shqiptar ne e dashuronim shum njeri tjetrin. Prindrit e mi e njofen ate por fillimisht ne ishim vetem shok shum te mir por ata nuk perkrahin shum shoqerin ton. Me at djalin u dashuruam por un e dia qe prindrit e mi nuk do te jet te pelqimit per kete fakt sepse ata deshirojn qe mas perfundimit te universitetit qe te kthehem perseri ne CH, dhe fillova lidhjen pa ju treguar atyne. Me te dashurin qdo dit e me teper kalonim koh se bashku dhe dashuria jon qdo dit ishte me e fort, dhe aj filloj te me thot se duhet te ju tregojm prinderve per lidhjen ton, por une qdo here thojsha jo me mir te kalomi kohen bashk pa presionet e tjerve. Prindrit e mi arriten te kuptojn per lidhjen por une gjithmon thojsha se aj esht nje shok shum i mir i imi qe me ndohmon me studimet. Keshtu filluan problemet… Me te dashurin shkonim mir deri sa nuk diskutonim per familjet e tona. Nje dit me te dashurin ne dark ne nje restaurant po hanim darken, ai filloj te me tregoj per projektet e tija mas diplomimit dhe me propozoj qe te shkomi te jetojm se bashku dhe me propozoj martes dhe aty filloj panik nga ana ime i thash se prindrit e mi akoma nuk din asgje qe jemi te ri per kesi projekte… Prej asaj mbramje u ndam por une jam shum e penduar me duket se jam duke jetuar vetem ne erresir pa e par as nje dit driten sepse drita e ime ishte aj. Me familje i prisha raportet sepse i akuzova qe ata ishin shkaku e ndarjes ton se ata ma shkatrruan jeten. Tash jam vetem se kam askend dua ti kerkoj falje te dashurit dhe qe te behem prap se bashku me te qe ti tregoj qe dashuria jon esht me e vlefshme se problemet mes familjes time por nuk di se si ti them… Nuk di me a me dashuron aj mua si perpara a don te kthehet me mua, une e shoh se edhe aj esht i merzitur por kam poashtu frig qe tja shprej keto fjal sepse kam frig se aj nuk do tme don me. ju lutem me jepni ndonje keshill.