"Ne momentin kur i propozova fejes,Ajo me tha un te kam tradhetuar me shokun tend"... | Histori Të Jetës

“Ne momentin kur i propozova fejes,Ajo me tha un te kam tradhetuar me shokun tend”…

“Ne momentin kur i propozova fejes,Ajo me tha un te kam tradhetuar me shokun tend”…-ANONIM ju lutem, Pershendetje te nderuar, dua te ndaj me ju nje pjese te jetes time e cilla filloi para shume kohe, u bene gati 5 vite nga ndarja ime me personin me te dashur se jetes sime, deri sot nuk e kam shprehur me asnje njeri si me shoqeri apo me familje, arsyje e ndarjes tone, e kam mbajtur ne vete, por nuk mundem me andaj dua te ndaj me ju i nderuar. Jeta jon filloi qysh ne mosh te re, ishim adoleshent, kishnim endrra, nuk na u bente vone per asgje, kalonim shume mire, si ne momentet e bukura si ato te veshtira, me nje fjale ishim bere per njeri-tjetrin, dhe kshtu vazhdoi lidhja jone 4 vjeqare, ajo ishte gjithqka qe kisha, ajo ishte bota ime, ajo ishte personi qe une gjeja veten time, ajo per mu ishte perfekte me te gjitha te metat e saj, e duanim njeri-tjetrin, nuk kalonte dita pa u pare, jetonim ne harmoni edhe pse nuk jetonim bashk. Gjithkush sheh ate qe dukesh, por pak kuptojne ate qe jeni, dija te jep force, por karakteri respekt, ajo ishte personi me i dashur qe kam njohur ndonjeher, kishte zemren shume te mire e te bute sa qe mendojsha ne vete dhe thoja (a ekziston ky njeri vall apo jam ne enderr), por ishte xheloze, behej shume xheloze nese nje vajze me shikonte dhe per ate e dashuroja edhe me shume, se e dija qe ajo me donte e nuk donte qe une te jem e tjeter kujt, me nje fjale vdiste, por une nuk e tradhtova kurre. Nje dite vendosa te blej nje unaz dhe ti propozoj martes me mua, por nuk kisha iden me te vogel se si ta beja, unaza me mbeti ne kuti per dy muaj, vendosa te ulem ne gjunje diten qe ajo nuk ndihej mire dhe ta beja gruan me te lumter ne bote, e kshtu prita momenti, nje dite me kerkoi te shkoja tek ajo sepse nuk donte te qendronte vetem se nuk ndihej mire, dhe une shkova, u ula ngjitur me te dhe veshtrova syte e saj te bute, duke uruar qe ajo te ishte e imja, pas nje ore vendosa qe ti propozoj martes, dhe i them “NJE DITE DO TE DUA NJE VAJZE TJETER ME SHUME SE TY”, ne ate moment ajo ndryshoi e gjitha sepse ishte xheloze dhe filloi te fliste: e di e di nuk me ke dashur kurre, shko lendupo nga ku**at e tua, une i shkreti dhe i pa fat nuk arrita te mbaroja fjalin qe e fillova, kurse ajo vazhdonte te fliste une humba per nje moment nuk mundesha te nxirrja nje fjale te vetme, kurse ajo humbi kontrollin dhe me tha: shko shko duaje nje vajze tjeter sikur une qe te kam tradhtuar me shokun tend… Ne ate moment mua me dilnin lotet si asnjeher, nuk kisha force as te flisja e as te ngrihesha nga vendi, ishte momenti me i keq i jetes time, kuptova qe ajo me kishte tradhtuar me shokun tim, mu shua e gjithe bota, nuk doja te jetoja, ajo vazhdonte te fliste e me duart e saj ne trupin time qe godiste por trupi im nuk ndjente asgje, lotet e mi vazhdonin si ujvare, lotet e saj i dilnin plot pendes nga syte, kurse une e afrova ne gjokse e shtrengova fort per here te fundit e i pershperita ne vesh “UNE MENDOVA PER VAJZEN TONE” nxerra unazen me gjithe kutin, e putha ne balle dhe u largova pergjithmone… Nese e sheh kete ti, dua qe ta kuptosh qe une kam bere paqe se cdo e mire e ka nje fund, nuk e di si i ke kaluar keto vite, nuk e di a je ende gjalle, per mua kan qen ferr, por tani kam bere paqe, TE UROJ FAT!! Jeta ime, i pa fat, i shkret!!