Ne lufte te mallkuar kam humbur dy vellezerit , Pas humbjes se tyre shkova jasht kosoves qe u martova me nje djal te mire dhe...! | Histori Të Jetës
Ne lufte te mallkuar kam humbur dy vellezerit , Pas humbjes se tyre shkova jasht kosoves qe u martova me nje djal te mire dhe

Ne lufte te mallkuar kam humbur dy vellezerit , Pas humbjes se tyre shkova jasht kosoves qe u martova me nje djal te mire dhe…!

Ne lufte te mallkuar kam humbur dy vellezerit , Pas humbjes se tyre shkova jasht kosoves qe u martova me nje djal te mire dhe – Mire mbrama ,anonim ju lutem ,kam lexu shum histori ketu ,shumica kan qen histori dashurie edhe un vendosa te tregoj Histirin time qe eshte e perzier ne te gjitha aspektet nga pak ,besoj se ja vlen te lexoni. Isha vetem 11 vjeeqare kur me vdiq Nena mbeta si peshku pa uje i kishe edhe baben edhe 5 Vllezer po ashtu edhe nje moter te martuar , kur me vdiq Nena vllau i vogel iahte vetem 7vjeq qe mua si moter mu dashke te kujdesem per te ,Jeta vazhdonte u rritem disi me mundime ,shkoja ne shkoll te mesme ne vitin e fundit u dashurova nje djale marrezisht e doja me shum se gjithqka ,ashtu kaluam disa vite por njeri prej vllezerve iahte kunder kesaj lidhje ,un mbeta ne mes te dy zjarrmive djalin e doja por edhe vllaun e respektoja ,kaluan shum koh ashtu deri sa te dashurin e zura duke me tradhtuar per ishte e pa besushme por e vertet ,edhe pas 5 viteve dashuri per X personi mu ndam per shkak tradhtije vujta aq shum sa qe gjdo dite ,gjdo mbramje qaja ,mirpo Jeta vazhdonte luftoja me vetveten qe te harroja . Nuk shkoj gjat u bo lufte ne Kosove siq e dim te gjith se qfar lufte ka qene , ne ate lufte te mallkuar humba Dy Vllezer te madhin edhe te voglin qe e rrita vete humba vllaun shokun e gjithqka qe e pate ,i humba dy drita te syve ,qe te harrova dashurin , Lufta perfundoj un mbeta se e humbur qe me kaploj merzia e dyfisht ,ah moj jete nuk kisha me ndjenja te dashuroj askende , kaluan shum Vite ashtu deri sa un po prisja se edhe per mu do te nxene nje Diell ,ashtu edhe erdhi nje rreze dhe me nxeu ,u njoftova me nje djal jasht Kosoves u fejuam per nje kohe te shkurter ,nuk shkoj gjat mi rregulloj edhe dokumentat pastaj u martuam . Tani jetoj me Burrin qe me don edhe e dua shume i kam edhe dy engjuj te vegjel qe i rris me Plot dashuri . Me kete qe shenova nuk kerkoj keshilla nga askush ,keshilla me mir se qe i jep veti njeriu nuk din te jap ashkush . Por gjdo njeri duhet te kete vetem Durimin se All-llahu ne kete bote po te sprovojke me gjithqka. Me falni nese e kam zgjatur pak, ju uroj fat te gjith atyre qe Jan te zhgenjyer ne kete Bote . Lexim te kendshem naten e mire….!!! Ne lufte te mallkuar kam humbur dy vellezerit , Pas humbjes se tyre shkova jasht kosoves qe u martova me nje djal te mire dhe