Mu kan qorru syt me e pa burrin,Me ka len te vetme me vajzen e ai esht ne... | Histori Të Jetës

Mu kan qorru syt me e pa burrin,Me ka len te vetme me vajzen e ai esht ne

Mu kan qorru syt me e pa burrin,Me ka len te vetme me vajzen e ai esht ne…

Mu kan qorru syt me e pa burrin,Me ka len te vetme me vajzen e ai esht ne…-Pershendetje te nderuar Se pari Ju pershendes Dua te tregoj Dhe une per jeten time Dhe kam nevoj per kshidha te sinqerta.jam E martuar me personin we dashta mes Se Shumti ne jet qe respektova Dhe me respektoj Por sapo u martuam ndryshoj Qdo gje nuk isha me E lumtur Prej dites qe vjerri im ndrroj jet vjerra Gjithmon me thoshte Pse nuk zgjohesh kaq hert ne pes ora I thojsha qe te fali sabahin me tha ne rregudh Masi qohesh kaq hert mund Edhe te gatuajsh I Thash Po Edhe Pse isha 16 vjeqare te gjitha I bera vetem te Mos kam problem Dhe te Mos me shti konflikte me burr Edhe pa’s 1vite mbeta shtazan kushtet ishin Shum te dopt Dhe Linda Nje vajz ne ate Koh burri thoshte Se nuk mund te Ja dal dua te Iku nga kosova te punoj per ty Dhe vajzen . I Thash Jo Por nuk me. Degjoj Dhe iku vajza ishte 2 muajsh . Isha Tek familja burrit Kur as qe I intersoj Se kisha nevoj per ndonje gje qe ta ushqej vajzen Dhe I Thash vjerres Se vajza ime nuk ka qumsht. Me tha Qka Ms thu mu thuj babes tan kurse burri ishte azil the kunati me dergoj Tek familja ime Dhe burri kishte 1 vjet pa fol me mua Dhe familje ime u kujdes per mua per vajzen time Dhe burri me tha Se nuk Jam ka punoj per te derguar para per vajzen Thash ne rregull Por na harrove qe 1 vjet nuk ke telefunu. Por gjet arsyrje Dhe me tha Si ne Hajgare jam martu me Nje plak per Letra Thash Ani Jo per Letra Po merre krejt . Dhe ne ate mument mu dok Se Jeta ime murr fund Por ne anen tjeter vajza kishte nevoj per mua Dhe doli dashurija burrit nga Zemra Dhe Thash Mos ta la Nje vajz kaq te vogel jetime Se burri me genjej me pare poj Baj Letrat Se nuk kishum ne kunor Dhe Sot u been 5 vjet qe as Nje her nuk E pash me sy vetem ne mes telefonit Dhe Kur fol me vajzen thot Se nuk kam drejt te udhtoj ne Kosov Dhe as Nje her nuk kam besu Se do me Ndodh Kjo gje mua Edhe Sa Shum kam. Vuajtur per ta rritur vajzen E vetme. Te Mos behem hor te Mos me marrin njerzit per goje . Vajza sa her te flen me pyt mam Pse une nuk kam Nje Bab Kur te gjith fmit kan Bab vetem une nuk kam. Dhe ato fjal mua Po me vrasin per Se gjalli . Burri me genjen Gjithmon vi Veres vi dimrit u heren 5 vjet pa pa me sy . Dhe mendoj Se ma nuk mundem te jam E lumtur me Nje burr qe me ka vra mbrapa shpines . Ju lutem dua kshidha te sinqerta