"Motren time e ka mbyt burri i saj,Do e mar hakun per te se perndryshe nuk do te mundem te"... | Histori Të Jetës

“Motren time e ka lendu burri i saj,Do e mar hakun per te se perndryshe nuk do te mundem te”…

“Motren time e ka lendu burri i saj,Do e mar hakun per te se perndryshe nuk do te mundem te”…-Pershendetje histori Jete .Ju lutem, anonim. Prej Facebook-ut tmeses po e dergoj Ket histori ,jam nje vajz 18 vjeqare nga Kosova.Dashta dhe une ni histori tmotres me shkru,jem ni familje fukare Po kurr doren kujt sja kemi shtri,Baba Jon gjith ka punu ,pun krahu me na rrit ni familje posa u kthy nga ngjermania,dy pleqt dhe e kishin pas ni djal ,erdhen me msit motren me lyp dor, edhe Baba jon u gxu se kishin pas maru shpin tre eh i kishin pas tgjitha kushtet,tre djemt ngjermani,ja dham motren bonen dasum,mas ni kohe ata ja vnun shum zullumin motres,veq nmramje me Kerr kaniere e bishin se kurr tpan nuk e lejshin me bo.Na jemi pa Nan qysh se tvogla ,Motra ishte si Nan per neve se na kishte rrit .Shum U ankojke motra edhe bile veq Kur shkijshim kishe ne wc me tregojke se ata,kurr nuk e lejshin ni nat ,vike Me ta shkojke Me ta,kurr Tel si kan lan ndor,dy vjehrrit e motres spaku 100 kg ikan pas ,motra jem u dufke 5 mgjes mu qu me shti buk mju Bo kaftjellin 8 krejt gaqum ,per pun tshpis kurr su ankojke engrata,i vishin kunetia me gra me thmi, veq nkam ju ka dasht me ju nejt,per ni sen diqka shum tvogel qe u anku i kan than ndaq me nejt rri mez daq qe ku a dera shko se veq qetu e ki ngi barkun buk se te baba yt ski pas une i kum pas 14 vjet ,kajsha une ku mtregojke kajke motra.kur u nisshin me shku ikan than nkerr qaki qe po shihesh qe ki kajt ah per jarana ahhh.nejse kan kalu 1 vjet dikur ja fali Zoti ni djal edhe mbase ja bani djali 2 vjet se spo muj me shkru heknet eh sajna se jetni pa men.Ni natje po na thirrin vjehrria ntel tbabes e kem ni lajm tkeq Zoti tlasht shnosh se qika jote eh reja Jon u ra shnoshe mir u qu e dekne ,Baba sna tregojke neve kurgjo shkoj te mixha veq kurpo vjen gruja mixhes me qika tu kukat .E murem vesh krejt rastin se skish gja Ma zi nkit dyje ma mir me pas dek une se sa mdiq motra se ajo na ka rrit mbas shum telasheve gjenazen e mur Baba se sjau la atyne e lajmroj rastin npolici ,mbase i kan than babes tash ja bojmi krejt kontrollat nprishtin Ose Sante jau kthejmi gjenazen ose neser natje,policija i paskan thirr ata edhe na thirren ntel neve hajdeni 18:00 merne trupin edhe vorrosne ,pshtjellne me ni far thesi ish kan me Patent krejt sallat e kishin boh breh oh Zot dhe gjagderdhke shum deri sa hoxhenica smujke sen mi bo ishte nat smujshim me vorrosne ,te Nesrit ,eh vorrosem nkatun tonin edhe ata si kemi leju me ardh npame as nvorrim as ata as qe kan tentu me ardh se ishin pas tut se jan kon tkrymt Fajtor ,na epritshum lajmin qysh Na than mbas tri dite ata tnesrit na thirren se kishe Ni flek ja kan gjet nkry ose u rrxu Kur u kon e Vogel Ose ja ka hi dikush eh kush pat me ja hi tha Baba ,ajo u kon te burri ata than i kemi thirr na ata po thojn nah jo kshtu qe ndoshta Kur u kon e Vogel u rrxu eh mes e Boni tmadhe badihavan Allahu epat qu ngjenet edhe e nalen telin.Skishim qa eh qysh ma mu anku tash ,ja ka bo trivjet djali kurr se pam aj Tipi ISH martu me ni gru prej shqiprije Kah po shkojmi pon ijm qe e paskan pagu Ni polic me hup at far letren ,Po mbas tre muajve qeshtu ka diqka diqka kemi ni se aj e ka rre .Se Ni gru eh kusherive tyne me ni tpame kish pas than vet vjehrria kan fol djalit Nat Saba oh Florin Dora tu thaft po pse i rajshe grus mu ka Bo kryt veq shtres tash i kom bo 18 vjet Jam feju nzhvicerr ,kisha pas qef dikush Mem tregu qa muj me bo per me mar Ni Advokat qysh me ja nis se kurr sja la atyne gjakun motres pa ja nxerr se deri tash skum pas skemi fol zani snau ka ni se dora that Ska urat ,veq Edi njo se kurr sosht von joo une joo ata smuj jeten kshtu me vazhdu sum duet jeta Mu ndrit eh motra nterr bilum veq gjakun tjau nxerri let pushon motra nparajs se AS trupi saj AS trupi jem rahat zboet Pa Dal ndrejtsia veq ndrejtsin e motres e duuu kurgjo tjeter se U hi nterr tzi me 28 vjet, Te dashur vllazen eh motra kush din sakt eh ndrejt Mem tregu shkrumni un ilexoj Allau mesjaupruft kerkujna kshtu koft e mrama tek motra jem ju lutem me jepni keshillat se qfar kishit ber po te kishit qen ne vendin tim kam teper nevoj per keshillt e juaja, ju faliminderit per mirekuptim.