Motra ime dhe shoqja e saj kan perhap fjale te Burri im qe kinse Une kam dal me pi kafe me nje djal tjeter, tash... | Histori Të Jetës

shoqja e saj

Motra ime dhe shoqja e saj kan perhap fjale te Burri im qe kinse Une kam dal me pi kafe me nje djal tjeter, tash…

Motra ime dhe shoqja e saj kan perhap fjale te Burri im qe kinse Une kam dal me pi kafe me nje djal tjeter, tash… – Pershendetje, deshta e un te tregoj nje histori timen te cilen dhe vet e kam VESHTIR ta besoj. Them kshu sepse deri dje mendoja se kisha motren me te mir ne bot, por tani sapo ka kuptuar qe ajo ushqeu xhelozi ndaj meje. Sepse ajo esht me e Vogel se un por ju prishen linjat nga martesa è mua jo. Kur kthehesha ne shqiperi e rrija tek ajo gjithmon do gjente fjale te pa qe a akuzash, si psh, ti sbesoj tek askush, sbesoj as tek mua qe me ke moter, nder koh qe un si kisha then gje dhe po te dyshoj a tek ajo nuk shkoj a atje te hapja e te pija. Me von ajo ze nje shoqe dhe me kte shoqen tregon te gjera qe nuk duheshin treguar, gjera personale edhe te miat. Tani kjo shoqja me pergojoj me disa muabete dhe motra ne vend te fliste vetem me mua I tha vellai, burrit te saj, femijet moren vesh, disa muabete shpifje te nje mashkulli. E sme beson te mua cfar i thosha por behen e se prishin miqesin me shoqen. Tani mbas nje viti qe shoqes i doli boja cila esht, kish pir vet KAFE me njerin e me pergojonte mua. Un ja hoqa a masken, dmth ja tregova vellait, qe ai te kuptoj kush esht shoqja e kush jam un. Tani motra u zu me mua pse I tregove vellait e me beri bllok ne fsb. Ja pra kjo qenka motra ime. Te besh bllok motres esht shum e rend se nenkupton qe ste intereson fare ajo. E ve re edhe ne gjera te vogla motra nuk ka deshir te me dali ne mbrojtje por esht mikja e armiqve te mi. Mik me I mir ne kte bot me tha nje njeri shum i mencur esht vetja. Me vjen keq sepse motren e deshta si veten por sme duket kshu nga ana e saj.