Me la shtatezen dhe iku su kthye me,E kam takuar pas disa viteve por me tha se... | Histori Të Jetës

Me la shtatezen dhe iku su kthye me,E kam takuar pas disa viteve por me tha se

Me la shtatezen dhe iku su kthye me,E kam takuar pas disa viteve por me tha se…

Me la shtatezen dhe iku su kthye me,E kam takuar pas disa viteve por me tha se…-Pershendetje. Ju lutem te jete anonime.Jam nje vajz 23 vjecare kam vajzen 3 vjec nga njeriu qe me la shtatezene dhe u nda nga une.Kam qene ne lidhje me te per 2 vjet, te gjithe me kane thene qe nuk eshte per mu po un i kom besu shume aq shume saqe mem pas thene dita eshte nate i kisha besu. E kom thirr mi tregu qe jam shtatezen un e kam thirr me mendimin se do te me mar apo kujdeset per neve por ati nuk i ka interesu, e kom majt beben msheft askush nuk e ka dite qe jam shtatzene madje as prind e mi.Kur linda fillova te ndihem shume keq me ndergjegje te renduar mbeta e vetme dhe doja ti tregoja se fjalet qe ti kam then jan te verteta nuk kan te bejn asgje me genjesthtra,thjesht doja tja bej me dije qe ai ka nje femije.E kom telefonu babain e tij i kom tregu krejt mbet i habitur dhe ne asnje menyr nuk e besonte me thoshte se ti po manipulon me ket gje nuk esht e vetet kjo qe po e thua por vetem deshiron ti mbetesh ne dor djalit tim dhe pasi insistova shum mka thene te lajmroj pasi te komsultohem me djalin, por qe edhe baba i ngjannte te birit me plot kuptimin e fjales sepse as ai nuk mu ka lajmru kurr.Me shume mund dhe sakrifice veq Zoti e din qka kom heq me pru vajzen deri ne kete dite me rrit nje nene e vetme,vet nane vet babe. Kurr sjon interesu, para disa ditve e pash babain e saj pastaj me ka shkru, fillimisht mendova qe po don me pas vajzen nje ndjenj interesant me kaploj, ai thjesht kishte dashur te takohet me mu dhe te me thot mos me thirr me per ket pun po nese deshiron te bejm qef ketu me ke sa i perket vajzes mos me telefono se nuk do ta pranoj asnjeher ishte nje goditje shum e madhe per mua nuk munda ta besoja se qfar po ndodhte ishte po ai katili i cili kishte qen me heret ndersa per mua ishte nje thyrje e zemres time per sdi saten her.Ju lutem tregomni si mundet me qene nje njeri kaq kafsh. Perndryshe po flas me nje djale qe disa muaj po ndihem shume e lumtur po i lutem Zotit cdo mengjes cdo mbremje te kem nje jete me te, dhe te jem e lumtur me te. Pas gjithe ketyre veshtirsive qe i kam kaluar ne jete.Vajzen e kam te shendetshme si drita, i falem Zotit per durimin qe ma dergoj dhe shendetin e vajzes,sepse ndoshta esht gjysma e te keqtit kur vajza dhe un posedojme shendetin tek e fundit babai i vajzes do ta paguaj herdo kurdo ket qe na beri te dyjave.Nese me lejoht te ju jap nje keshill vajzave te reja edhe pse un vet jam e re por po foli nga pervoja.Ndegjojeni familjen mos jua ktheni fjalen,ndoshta ndonje vendim i tyre sju doket i drejt per momentin por me von do e shihni se kan pasur te drejt dhe jua dojn vetem te miren.Mos beni gabimin qe bera un,se nuk ka me veshtir se te mbetesh me femij ne duar ndersa babai i femijes te ta mbyll deren ty dhe femijut besoemni qe nuk ka me veshtir.Ju falenderoj te gjitheve qe e ndate kohe ta lexoni historin time,shpresoj qe do te me jipni keshillat e duhura sepse ketu gjdo njeri shkruan nga nevoja dhe jo nga qefi,Naten e Mir.