"Me femij ne gjij jam kan e vjehrres i kam nejt gati, kunatav i kam respektu ju qitsha torte e flija se kishin"... | Histori Të Jetës

“Me femij ne gjij jam kan e vjehrres i kam nejt gati, kunatav i kam respektu ju qitsha torte e flija se kishin”…

“Me femij ne gjij jam kan e vjehrres i kam nejt gati, kunatav i kam respektu ju qitsha torte e flija se kishin”…-Pershendetje te lutem anonim jam lexuese e rregullt e faqes juve deshta edhe une me tregu historin e jetes tem jam e martume qe njemdhjet vjet ne fillim kam qen shum mir jemi familje. E madhe dy kunata dy kunet vjehhrija une burri dhe dy fmija mi njera ishte e martume kurse tjetra ish nda prej burri dhe mendojke qe une ikam faj gjasht vjet per mu kan qen si gjadhet vjehrra ka qen e mir ne fillim u perlajke me qik te vet deri sa u martoj edhe djalin tjeter aty follun problemet jo pe gjelozon nusen me ni fjal ndryshoj krejt shum perlahemi ata nejten kru ne katun do dit edhe dulen ne banes te vet kerkuj si pengoj kurgja po saher se te vjen ajo me nejt ose edhe e thirr ne telefon une me vjehrren perlahem vjehrri o shum i mir em don si qikat e veta edhe me familjar te burrit me migjallar me krejt me dojn e kam kqyr vjehrren shum pash te madhin Zot se mu ka dhimt shum o bo operacijon dy her kam nejt me ta kam fjet me ta deri sa o shnosh me thmi me gji shum e kam kqyr edhe hallall ja boj se o kan e mire dej tash edhe kunatat vallaho i kam respektu ju qitsha torte e flija se kishin marak e nuk u lodhsha kurr edhe pse shpija e madhe e krejt vet e krejt thojsha nasht se jam bi edhe vet po sish kurgjo ajo pun se me njeri te keq kurr spo kujshe me hi ne hater e fmin e madh e kam pas te pedat shum e tan kohen em thojke ju ka ngja dajve sherr e i pedat se neve jo valla shum ma shajke djalin e kurr gojen se qelsha edhe qa bojsha pun thojke se ki bo.mir u qojke i bojke mas meje apet e ja lejsha Zotit se thojsha aj ja kthen krejt e me burr ikam punt shum shum mir me don shum e shum i dhimem kur me she smut e me rrin gati faleminderit pej tina po problemi o se jam smu shpirterisht e psiqikisht spo di qa me bo sa qe as thmin e mi smun i duroj nga nje her ju piskas edi se po hy ne gjyna me ta se skan faj se jan thmi po inshalla Zoti ma din e me fal ma bani halla se nashti e zgjata pak po jam shum keq ska fjal qe mune e pershkrun jeten tem veq Zoti edin krejt ato gra qe kan probleme ju nimoft Zoti me fuqin e vet se ka shum raste te tilla qe hekin edi se keni me paragjyku veq ju kisha lut per keshilla