Me esht afru data e lindjes dhe po mendoj te ja thirri familjen mi tregu se ai po behet Bab dhe... | Histori Të Jetës

Me esht afru data e lindjes dhe po mendoj te ja thirri familjen mi tregu se ai po behet Bab dhe

Me esht afru data e lindjes dhe po mendoj te ja thirri familjen mi tregu se ai po behet Bab dhe…

Me esht afru data e lindjes dhe po mendoj te ja thirri familjen mi tregu se ai po behet Bab dhe…-Pershendrtje dua te mbetem anonim ju lutem. Dua te tregoj edhe un historin time ne pika te shkrutera.Jam nje vajz 27 vjaqare nga prishtina para 5 viteve u njoha me nje djal qe ishte 2 vite para meje, fillova te bisedoj e shihja gjdo dit dhe pyta per familjen e tij e per at djal, kush fjal te keqe sum tha, ishte djal i sjellshum edhe pse skishte kushte un u dashurova ne te. Por shum shpejt u zhduk dhe un vazhdova jeten.Pas nje kohe u benen vite ai me kishte shkrujt ne fb kur e pash ishte ne gjermani ne ate koh, nuk ju pergjigja por pasi disa her me kishte shkrujt ne rrjete sociale fillova me bisedu.Ne fillim flisinim vetem si shok me tregonte si kishte dal ne gjermani dhe jeton ilagal atje kishte dal ngaqe kushtet e kqija ne familje dhe kish punu shum atje por me kalimin e kohes bisedat tona u thelllun aq shum sa qe gjdo nat na zinte gjumi me telefon ne dor duke bisedu, na veq ishim dashuru aq shum ne njani tjetrin. Ju luta shum mu kthy ne ks dhe me vazhdu jeten bashk por me tha qe nje here smundem, me tha eja ti nje here tani edhe un kthehem sa ti boj pak kushtet. Pas nje viti bised kisha shum deshir me pa,ma dergun te familjes nje viz turistike dhe per fat ma lshun dhe morra guzimin shkova e takova. Kishte ndryshu shum ishte plak,ishte egersu, ishte lodh,ishte semur por prap se prap nuk u kthejke. Gjithqka ishte si ne enderr per ato muj sa isha atje u pam disa here. Te afermeve ju thoja se dilja per pun pasi qe gati isha mjeke me diplomu dhe e takoja ate. E doja aq shum pa marr parasysh qe nuk ishte i shkolluar sa un, edhe sme interesojke as puasuria as kurgja vetem ai. Edhe ai shum u gzu qe me takoj mtha qe mdon edhe asnjehere sdo ta leshoj doren ty. I thash qe tash duhet te kthehesh un shhpejt diplomoj dhe ske nevoj ma me punu kshtu ilegal se je lodh shum.Un e msoj gjuhen edhe vij ne Gjermani e tmarr edhe ty, shkova ne banesen etij nejta nje jav ja pastrova edhe i gatujta gjdo dit. Shum i vike mire. Me dojke aq shum sa qe nuk besojke qe mka mu aty afer.ka u sillsha me puthke ne ball. Kur i gatujsha ushqim i dilnin lotet dhe me thoshte faleminderit shum un sjam msu kshtu me hanger kaq mir.Edhe kshtu erdh dita e mu kthy. Javen e fundit para se mu ktheva ai ndryshoj shum nuk um shkrujti as nuk um thirri non stop un e mbaja lidhjen. Un u ktheva edhe ai nuk me pyti as a erdha mir as qysh a hiq sen.isha shum keq me shendet dyshoja mos isha shtatzane por ishte heret me dit e prita sbana za. Mas nje jave qe u kthva hina i shkrujta edhe e pyta pse nuk pom shkrun ma. Mtha shum shkurt nuk jemi ma bashk ti tash je atje. Mu permbys bota slash sen pa i than, mtha qe ti ke pas qef me shkrujt e me dal me mu edhe ke ardh vet ktu un kurgja me zor nuk tkom bo. O Allah nuk mujsha me besu qe ai pom mi thot kto fjal.i tregova qe un po dyshoj ne shtazani e ti qysh mthu kshtu. As qe i interosoj. Pas disa dite bana nje test dhe e pash qe isha shtatzane hina i shkrujta i tregova e kishte lexu dhe ma kish bo bllok gjithkah ne rrjete sociale. Edhe numrin ma kish blloku.E kerkova e hulumtova shum ne fb por me than qe ky shet drog naper klube te nates ne qytetin qe gjindet ne gjermani ka domunete fallco e me than qe kishte bashkjetu me nje plak gati 60 vjeqare gjermank vetem per me bo letra e per pare,por ajo prap sja kish bo letrat e shum te zeza tjera qe smujsha me besu, Ku met ai djali qe gjdo nat me shkrujke e me thirrke. Smujsha me besu. E thirra e lut shum por kurr smu pergjigj kurr si interosova ma. Nuk mujta as me obertu, lash gjithqka anash me fakulltet me familje edhe e gjeta nje lidhje ika ne Turqi me punu. Familjen e rrejta i thash qe po shkoj me bo stazhin ne turqi. Tash jam ktu dhe po punoj jam ne mujin e 8 shtatzane dhe nuk e di ka me ja majt kur ta lindi beben un nje koh ma smuj me punu se e kam beben e vogel. Vazhdoj me lut me mu kthy por sum pergjigjet.Shpesh mshkon menja me ja thirr policin ne gjermani por un gjuh nuk di edhe skam kujna mi than qe me ja thirr atje policin me lajmru kta se ai rrin ilegal dhe qe mirret me drog,dhe si ta nxajn e kthejn. Kisha pas qef me lajmru dikush anonim se e kishin kthy ne ks fill edhe kish ndryshu, as familjes tij spata guxim mi than sen se ata jan shum njerz tmir. Tash kam nevoj per ndim prej juve a me i lajmru familjes te tij per beben qe kam me lind edhe krejt qka mka bo ai edhe qysh me lajmru ne polici at idiot se po kam frik qe sun ja dal e vetme me bebe, po du me mu kthy prap se hatri fmis e kur ta merr vesh familja ktij edhe kur ta perzajn prej Gjermanie ai kthehet ndrejt Zotit inshallah.