Kur vendosa me dal nga ajo dere, me tha "Nese nuk do me mbajt femijen faljau ndonje familje ose qoje ne xhami"! | Histori Të Jetës

faljau ndonje familje

Kur vendosa me dal nga ajo dere, me tha “Nese nuk do me mbajt femijen faljau ndonje familje ose qoje ne xhami”!

Kur vendosa me dal nga ajo dere, me tha “Nese nuk do me mbajt femijen faljau ndonje familje ose qoje ne xhami”! – Prsh juve dua te jem anonime ju lutem pa ofendime dua keshilla nga ju jam nje nane e nje vajze nga martesa e par. Kur vendosem me u nda isha me bark kisha nje vajz mendoj as nje femen nga sefaja nuk largohet me lan femin jetim po nuk pata zgjedhje tjeter po i bi si shkurt kur vendosa me dal nga ajo der me tha per femij nese nuk do me mbajt femijen faljau ndonje familje ose qoje ne xhami aty dikush e mer aty u prisha nga mendja dhe i mora teshat e trupit e dola u ktheva ne familje linda vajzen pas disa viteve qe e linda vajzen vendosa te dal jasht kti vendi sepse se kisha prespektiven ne kosove nje familjar i imi me propozoj nje djal dukej djal i mir aj jetonte ne ch koh pas kohe folshim ne tele i tregova qe e kom nje vajz aj me pranoj edhe vajzen me propozoji martes pas 6 muaje vendosa erdhi ketu me fejoi me martoj dhe shkoj pas 3 muaj me doli viza edhe mua po edhe vajzes isha aq e lumtur pasiqe e kisha edhe vajzen afer vetes fillimi shkoji shum mir tash qe nje muaj ka ndryshuar shoku me sheh ndryshe nje dit me tha nuk po na ec kthehu ne ks nuk po di qfar te bej vajza esht adaptua atje po e don shkollen shum nje nat u perlam e vajza e nijti tu than kthehu ne kosove spo mundem ma edhe pse i ri shum gati e kqyri mos te gjen ndonje fjal me u perla apo ndonje gja sepse pom mer edhe vajza stres jom shum ne gjendje te keqe nuk di qfar te bej a te kthehem apo nga te ja maj knej edhe skam ku shkon ne ks kom friken vajzen mka ndodh borqlinjet e babes se vet ma kan kindapu nje here po kom friken pom ndodh prap najqka ju lutem me ndihmoni si te reagoj te kthehem apo ka ndonje mundsi te mbes ne ch leternjoftimin ma kan jap per 5 vjet spo di sit reagoj? ju lutem dua te mbetem anonim dhe sa me shpejt postojeni ms duhen keshillat e juja me respekt …anonimja!