Kur te ja bej letrat jeten kam me ja nxi,Tel...nuk kam mi len kam me mshel ne dhom dhe nuk... | Histori Të Jetës
Kur te ja bej letrat jeten kam me ja nxi,Tel...nuk kam mi len kam me mshel ne dhom dhe nuk

Kur te ja bej letrat jeten kam me ja nxi,Tel…nuk kam mi len kam me mshel ne dhom dhe nuk…

Kur te ja bej letrat jeten kam me ja nxi,Tel…nuk kam mi len kam me mshel ne dhom dhe nuk…-Mirmrama a ban me publiku anonim ju lutem. Mirmrama te gjithve ju shenoj nga fb ni shoqes,dashta e un tja u tregoj hallin e madh qe e kam, jam feju qe dy vjet me djalin qe teper e kam dasht sdi as vet se qysh mju tregu arsyja jetes a kan aj per mu.. babi nfillum shum ka kundershtu po shyqyr tash asht shum mir, jena feju krejt qysh asht adet un jetoj jasht ja kam bo letrat kena mu matru kismet kur ta ka shkru zoti prblemi asht te i fejumi jem, nkohen e fundit shum ka ndryshu naten del e fik telefanin nuk me pergjigjet per dy or tri qa do ban e pse un tham jo naj her kurr ni her sme lyp ntel per me fol me ma ni zanin kurr sen hiq un kam dal ni nat mas disa kohe tgat qe sdilsha aj sme ka fol mka than ti je rrespije mka blloku per 3 dit… un punoj 10/11 or ndit vij nshpi qe jam e lodhme shum pun shpi shpi pun vetem kurr sdal kerka me shoqni niher qdo 4/5 muj dal, jam munu gjithqka mi dhan e kam tradhtu shpesh familjen per ata, se kam besu qe ndrron kshtu mas fejeses, shum jam tu ni keq shum jam e stresume flokt jam tum ra me grushta un kam qef mem dasht kam qef me i marr malli per mu kam qef aj mem lakmu po aj mu as esap so tum bo si mos me esikstu un,nuk di se qa te boj besoni sdi as vet…mbyllem ne dhom dhe gaj se spom duket gjo nermal kjo, aj mundet me bo gjithqka a un sen hiq, naj her po menoj qe me mujt kohen me kthy mas kurr me ato sisha feju shum e kam dasht dhe e du po aj mu me qet gjthmon ne vend te fundit besoni se zemra a tum plas spo di se me qfar fjal mju kallxu se ne qfar halla te madh jam… jam byll ne vetin tim ne mendime tmija ne hall tem pse mu me ndodhi kjo qa te boj un.Veq ni sen e di qe kur te vjen aj ktu te un ka mja nxi jeten ka me mshel me ni dhom e ka me lan me vujt ska mi lan telefan ka me lan mu merzit dhe un as qa ka me kqyr se qeshtu aj meriton, mendimi jem asht qe aj ne kosov ka tjeter e pre meje qa ka dasht ka marr tash asht te organizu jeten me tjeter kan ka me pas dhurat tmadhe prej meje le te sheh qe me femna sbon me lujt,e sidomos me ato qe ta dhurojn zemren e gjithqka qka posedojne…Shum e kom dasht teper shum po tash jom teper nervoz me at njeri nuk e di se qysh kom me ja bo me to per me vazhdu jeten po ni sen e di qe kur tvjen ktu kom me ja bo krejt qato qe i ceka ma nalt.Mos me leni fajtore pa dal niher ne poziten tem mos me paragjykoni se nashta tregova veq 30 % ata se ai se qfar ma ka bo e 70% nuk mujta se duhet me e shkru ni liber me shum do faqe per me mujt me pertheku krejt gjonat qe i perjetoj me to…Kisha pas shum deshir me mtregu se qysh kishit vepru po te ishit ne vendin tim e mfalni nese ju mora kohen po dijeni se jeni me te miret… ju faliminderoj