Kur shkova te Baba m'tha "Duhet me hjek fmijn se duhet me t'martu me tjeter Burre, un sun truj tan jeten me fmij"! | Histori Të Jetës

shkova te Baba

Kur shkova te Baba m’tha “Duhet me hjek fmijn se duhet me t’martu me tjeter Burre, un sun truj tan jeten me fmij”!

Kur shkova te Baba m’tha “Duhet me hjek fmijn se duhet me t’martu me tjeter Burre, un sun truj tan jeten me fmij”! – Ijsha e re u dashurova me nje djal te ri te bukur edhe u martuam mbasi u martuam familja e tij sme dojshin me malltretojshin edhe ijsha shtatzene 4 muaj u ndam se me rihte shum shtatzene edhe me tha shko te baba jot se ste dua me un shkova te baba babai im me tha patjeter me abortu fmijn se duhet me tmartu me tjeter bur un sun truj tan jeten me fmij. Me çoj ne spital me abortun beben edhe pse jam merzit shum po me koh kaloi mas kater muje babait tim i kishte then dikush per mua se kijshin gjet nje bur un edhe pse ijsha e ftohur prej jetes prej shpresave per martes po kush me pyeste mua patjeter me u martu edhe me Martoj a buri kishte qen konsumator droges un se kam dit nfillim mbasi u martova mbeta shtatzene e kuptova qe esht ashtu po zdojsha me abortu prap fmij mendova se me koh do e len do drejtohet menijher sa e Linda djalin e par mas 15 muaje mbeta shtatzene me tjeter fmij u mundohesha vet punojsha qe ti ushqej femijet tash i kam 15 vite martes tan jeten un kam punu per fmijt mos tum hekin keq kam 2 djem dhe nje vajz ende punoj me lendon me ofendon me thot fjal qe sjan te verteta para fmijve spo dij si tja bej a jam nje nen e ndershme punoj si pastruse me rog minimale i mbuloj harxhimet e fmijve po mrenda ne shpirt ndjehem shum e merzitur shum e lenduar them vet me vete si kam duruar as gjum sun bej naten gjith naten buri nuk vjen nshpi gjith diten flen un shum jam lodh ne shpirt zdij cka te bej mundohem me perballu po nuk mundem shum her me mbushet shpirti te dal prej shpije se sun duroj e vetmja gje qe me ndalin jan femijet po edhe femijet hekin per shkak se me ofendon me kerkon para ne vend se me ju ble fmijve duhet atij me I dhan para. Tash jam me tre femij shyqir zotit jan te shendetshem femijet dhe ne rug te mbar shkojn ne shkoll I kam eduku vet krejt vet kur jan semur vet I kam dergu ne mjek neper mledhje prindore krejt un kam shkuar edhe ende shkoj po mendohem pse jetoj vall me ket njeri qe skam as Mir te ardhure as nje te mir prej tij edhe cka esht me e keqja edhe familja e tij s’interesohen aspak ta keshillojn ti thojn qe duhet te ndryshoj mos per mua per hater te femijeve djali i madh i ka 14 vjet i dyti 12 vjet vajza 5 vjet dua te ndahem prej tij me femijet te jetojm vet po nervozohem pse skam pasur guxim te ndahem prej tij te jetoj vet me femijet edhe ashtu me shum vet o kam pagu krejt harxhimet e shpijs Tash ndjehem bosh e vetmuar pse jam e martuar kujt ti them normal sun um kupton se e martuar a ndjehem si mu kon e vetmuar pa bur e vetmja qe egziston buri esht veç si nje portret asgje me teper pra me keshilloni si te veproj cfar te bej shum her mu ka mbush mendja ta lendoj veten po me dhimbsen fmijt se kush do kujdeset per femijt a shum jam lodhur shum her ka ndodh kam mbetur unt vec femijt ti ushqej Tash edhe shum me provokon me u vonu pak prej pune duhet me i dhon llogari se mos ik aftobuzi nuk me beson zdij si te veproj mendojsha se me koh do tbehet mir ama jo krejt cka do qe tbej un jam fajtore babait Sun I tregoj se esht i semur edhe ska cka me bo aj me tre femij do njerzi humanitar na e kan ndreq shtepijn se ke te na u renu shtepija per mbij neve 15 vite martes me ket bur me duket si me pas 100 vjet kur i shoh çiftet e lumtur shum me vjen mir qe ka qe jan tlumtur kan gjuh te perbashket pse un e kijsha pas fatin e zij pse.